Yasa Dışı Dinleme İddialarına Milletvekili Metiner’den Sert Tepki

  0
  103

  AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, “İnşallah Sayın Başbakanımızın dediği gibi bu paralel çeteyi bütünüyle tasfiye edeceğiz. Başbakanımız her zaman olduğu gibi bu dinlemelerden sonra da bu paralel yapının biran önce tasfiye edilmesi gerektiğine inandığını söyledi” dedi.
  AK Parti Adıyaman Milletvekili Metiner, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirdiği toplantının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Gazetecilerin yasa dışı dinleme iddialarıyla ilgili soruları üzerine Metiner, paralel yapının herkesi dinlediğinin anlaşıldığını söyledi. Paralel yapının ne kadar tehlikeli olduğunu söylediklerinde kendilerine inanmayanların bugün bir gazetede yayınlanan dinleme olayı karşısında nasıl bir tehlike ile karşı karşıya olunduğunun görüldüklerini ifade eden Metiner, “Sanıyorum sadece bu kişiler üzerinden değil, dolaylı keşiler üzerinden de bütün bir Türkiye dinlenmiş. Zaten İnternet Yasası’nda yapmış olduğumuz düzenlemelere, dinlemeler ve teknik takiple ilgili yasal düzenlemelere bu kadar çok karşı çıkmalarının sebebi de bu. Herhalde biriktirdikleri bu sahte delilleri, bu iğrenç gayri ahlaki, gayri hukuki delilleri artık kullanamayacakları telaşına kapıldılar. Bu yüzden yasal düzenlemelerimize karşı çıktılar. Tabi ki içeride de bu gündeme geldi. Bu olay vahameti bir kez daha tartışma konusu edildi. Hükümetimizin buna dair tedbirleri olacak. İnşallah Sayın Başbakanımızın dediği gibi bu paralel çeteyi bütünüyle tasfiye edeceğiz. Vatandaşlarımızı kişilik haklarını, özel hayatlarını, mahremiyetlerini korumak için bunun olmazsa olmaz bir önemde olduğunu artık söylemeye gerek yok sanırım” diye konuştu.

  “PARALEL YAPI TASFİYE EDİLECEK”
  “Başbakanın yorumu ne oldu?” sorusu üzerine ise Metiner, şunları söyledi:
  “İçeride konuşulanları burada söyleyebilecek konumda değilim. Yerel seçimlere dönük görüş alışverişinde bulunduk. Ama Sayın Başbakanımız her zaman olduğu gibi bu dinlemelerden sonra da bu paralel yapının biran önce tasfiye edilmesi gerektiğine inandığını söyledi. Bütün Türkiye’de şunu bilsin ki, bu paralel yapıyla mücadele bizim demokrasi mücadelemizin çok nirengi noktasını oluşturuyor.”
  Yeni bir düzenleme olup olmayacağının sorulması üzerine de Metiner, “Bizim getirdiğimiz düzenlemeler vardı. Hem MİT’de gerekli düzenlemeler yapılıyor. İstihbarata tekleştiriyoruz, hem de zaten özel yetkili mahkemeleri kaldırdığımızda dinlemeler ve teknik takiple getirdiğimiz yeni düzenlemeler vardı. Birde İnternet Yasası’nda bu tür yasal olmayan dinlemelerin kullanabilmelerinin önüne geçiyoruz. Paralel yapının, paralel yapıyla işbirliğinde olan çevrelerin bu yasal düzenlemelere niçin karşı çıktıklarını umarım bütün bir Türkiye toplumu dinlemeler dolayısıyla görmüş olmalı” dedi.AW000693

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz