Yarışmanın Birincilerine Umre Ziyareti Hediye Edildi

  0
  67

  Adıyaman Valiliği koordinatörlüğünde, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Müftülük tarafından düzenlenen ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle yapılan Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini aldı.
  Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hayatının konu alındığı iki kitap üzerinden düzenlenen Siyer-i Nebi bilgi yarışmasına 8 bin 619 ortaokul öğrencisi, 4 bin 232 lise öğrencisi olmak üzere 12 bin 851 öğrenci katıldı. Adıyaman’da ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen sınav sonrası yapılan değerlendirmede dereceye giren öğrencileri ödülleri düzenlenen tören ile verildi.
  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, Vali Yardımcısı Murat Süzen, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli törene katıldı.
  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda İMKB İlköğretim Okulu’nun öğrencileri okudukları ilahi ve şiirlerle davetlileri büyüledi.
  Programın açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Siyer-i Nebi bilgi yarışmasına Adıyaman’dan büyük bir katılım olduğunu belirterek, “Adıyaman’dan yaklaşık 13 bin kişi bu yarışmaya katılırken, İstanbul gibi bir ilden de bu rakam13 bin civarındadır. Bu yarışmaya bu kadar ilgi olması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.
  Öğrenciler, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınlarından olan Osman Keskioğlu’nun Siyer-i Nebi isimli kitabı ile yine Osman Keskioğlu ile Ali Himmet Berke’nin birlikte yazdıkları Hatem-ül Embiya adlı kitaptan sınav oldu. Sınavda çok sayıda birinci gelen öğrencimiz vardı. Komisyon birincileri yaşları en küçükten büyüğe doğru sıraladı” dedi.
  Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu da konuşmasında, bu yıl belediye olarak bu yarışmaya fazla katkı sağalamadıklarını ancak gelecek yıl daha fazla katkı sağlayacaklarını dile getirdi.
  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ise, Milli Eğitim ve Müftülüğe bu yarışmayı düzenledikleri için, velilere ve öğrencilere ise ilgi gösterdikleri için teşekkür etti.
  Konuşmalardan sonra ödül törenine geçildi. Ortaokul ve lise kategorilerinde birinci olan öğrencilerine Umre ziyareti hediye edilirken. İkincilere dizüstü bilgisayar, üçüncülere laptop, dördüncülere ise bisiklet hediye edildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz