YADER ve İHH Gönüllülerinden, Suriyeli Ailelere Yardım

  0
  33

  İnsani Yardım Derneği (YADER) Adıyaman Şubesi ile İHH Adıyaman Gönüllüleri tarafından Adıyaman’da kalan, durumu kötü olan Suriyeli 122 aileye yardım paketi verildi.
  Ülkelerindeki savaştan dolayı Türkiye’ye gelen Suriyeli vatandaşlardan Adıyaman’da kalan durumu kötü olan Suriyeli vatandaşlara, İnsani Yardım Derneği (YADER) Adıyaman Şubesi ile İHH Adıyaman Gönüllüleri, tarafından gıda malzemelerinin bulunduğu yardım paketleri tek tek dağıtıldı. Yapılan yardımlardan dolayı oldukça memnun kaldıklarını belirten Suriyeli vatandaşlar, “ Türkiye’yi çok seviyoruz. Adıyaman’da bulunmaktan ise, oldukça mutluyuz. Adıyaman’ın insanları oldukça sıcakkanlı ve cana yakın insanlar. Onlardan ve bizlere yardım ellerini uzatan herkesten Allah razı olsun herkese sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.
  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Başkanı ve İHH Gönüllüsü Fadıl Akkuş, “Sürekli olarak yardımlarımız devam ediyor. Biz her hafta yaklaşık 50-60 aileye gıda, battaniye, yardımlarında bulunuyoruz. Biz şuan bize kayıtlı olan 122 Suriyeli ailemize her hafta düzenli bir şekilde gıda yardımı yapıyoruz. Halkımıza bu konuda çok teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar bize gönderdiği ve getirmiş oldukları biz bir aracı kurum olarak, köprü olarak yardıma muhtaç insanlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz