Volo Sporcuları Madalya İle Döndü

  0
  103

  Antalya’nın Kemer ilçesinde 24–26 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye Volo Şampiyonasına katılan Adıyamanlı sporcular elde ettikleri derecelerle madalyalarını aldı.
  Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Türkiye’nin birçok ilinden Şampiyonaya katılan yaklaşık 200 sporcu arasında Volo Basamak Kategorisinde henüz 15 yaşında olan Deniz Çayır’ın birçok güçlü rakibini geride bırakarak Türkiye 5.si, Altın Nokta Kategorisinde Aysun Toplar’ın Türkiye 5.si ve Volo Altın Nokta Kategorisinde Mesut Tükenmez’in Türkiye 3. sü olarak madalya kazandıklarını bildirdi.

  Şampiyonanın, Volo Geleneksel, Röle, Kombine, Basamak ve Altın nokta disiplinlerinde Bay – Bayan olmak üzere ayrı kategorilerde düzenlendiğini belirten İl Müdürü Bağcı, “İlimizden 14  Sporcunun katıldığı müsabakalarda toplam 200 sporcu mücadele ederken Adıyaman dereceye giren üç sporcu ile büyük bir başarı sağlayarak madalya almaya hak kazanmıştır. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Volo Milli Takım seçmeleri için ilk sekiz sporcu arasına giren  sporcularımız performansları ile göz doldurdular. Ben sporcularımızı kutluyor, Milli Takım seçmelerinde şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz