Voleybol Sporcuları Milli Takım Kampına Çağrıldı

  0
  63

  28 Şubat-2 Mart 2014 tarihleri arasında Mardin ilinde yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Voleybol Grup Müsabakalarında mücadele eden takımların sporcuları arasından yer alan Adıyamanlı 3 sporcu Voleybol Milli Takımına seçildi. 
  Türkiye genelinde 81 ilin katılımıyla düzenlenen müsabakalara katılan tüm mücadele eden takımlar arasında başarı ve performanslarıyla dikkat çekerek Voleybol Milli Takımına davet erilen 53 erkek sporcudan 3’ü Adıyaman’dan seçildi.
  Voleybolun altyapısını geliştirmek, yetenekli gençleri Türk voleyboluna kazandırmak ve Milli Takımın altyapısını oluşturmak amacıyla yapılan yetenek taraması kapsamında Furkan Maçin, Murat Tanrıverdi ve Velat Çelik, 15-23 Haziran 2014 tarihleri arasında Ankara’da Başkent Voleybol Kompleksinde gelişim kampı çalışmalarına katılacak.
  Milli Takım hazırlık kampına seçilen 3 sporcunun başarılarından duyduğu memnuniyeti ifade eden Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür Seyit Ahmet Bağcı, “Türkiye’de Voleybol Sporunun tabana yaygınlaştırılması amacıyla daha fazla müsabakanın yapılması, Voleybol Federasyonumuz tarafından kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, TOHM merkezlerine sporcu kazandırılması amacıyla sürekli organizasyonlar ve müsabakalar düzenleniyor. Tüm bu çalışmalar sonucunda ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulurken, voleybol sporunun gelişimi için işbirliği içerisinde Voleybol ‘Analig’ oluşturulmuştur. İlimizdeki sporcularımızın tüm branşlarda olduğu gibi voleybolda da başarılara imza atması bizleri gururlandırıyor. Ben Voleybol Milli Takım Kampına seçilen tüm sporcularımız ve antrenörlerimizi başarılarından kutluyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz