Veliden Kadın Öğretmene Darp İddiası

  0
  167

  Adıyaman’da bir öğrenci velisinin sınıf öğretmenini darp ettiği iddiası üzerine tüm sendikalar ortak basın açıklaması yaptı.
  İddiaya göre 23 Nisan İlköğretim Okulu 1. sınıf öğretmenlerinden Özlem Bilgiç, bir öğrenci velisi tarafından sınıfta dövüldü. Konuyla ilgili soruşturma başlatılırken, dayak yediği iddia edilen öğretmen darp raporu aldı.
  Yaşanan bu olayın ardından Eğitim-Sen, Eğitim Bir-Sen, Türk Eğitim- Sen ve Özgür Eğitim-Sen sendikaları okul bahçesinde ortak basın açıklaması yaptı.
  Sendikalar adına basın açıklaması yapan Aziz Ordu, okullarda eğitimcilere yönelik şiddetin kaynağında siyasi iktidarın uyguladığı eğitim politikalarının olduğunu savundu. Aziz Ordu, basın açıklamasında şunları söyledi:
  “Okullarımızda yeterli güvenlik önlemleri alınmalı ve eğitim çalışanlarına uygulanan şiddete seyirci kalınmamalıdır. Eğitimciye saldırmak demek aynı zamanda sevgiye, barışa, anlayışa, bilime ve ülkenin geleceğine saldırmak demektir. Öğrencilerini en az kendi çocukları kadar seven ve onları hayata hazırlamanın gayreti içinde olan öğretmenlerimize yapılan saldırı ve saldırıların tekrar etmesini istemediğimizi kamuoyuna duyuruyor, öğretmen arkadaşımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz. Bu noktada Valilik, Emniyet ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve tüm Adıyaman halkının çok ciddi bir şekilde bu konuya eğilmesi gerekmektedir.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz