Valilik’ten Amatör Spor Kulüplerine Destek

  0
  82

  Adıyaman Valiliği İl Özel İdaresinin amatör spor kulüplerine desteği sürüyor.

  Gençlerin amatör spora olan ilgisini artırmak amacıyla 1. Amatör kümede mücadele eden Adıyaman’daki 21 amatör futbol takımına 315 adet maç kramponu dağıtıldı.İl Özel İdaresinde gerçekleştirilen malzeme dağıtım törenine, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, İl Özel İdare Genel Sekreteri Kenan Doğan, İl Özel İdare İnsan Kaynakları Şube Müdürü Hüseyin Kızılgül, ASKF Başkanı Cenap Taşkın ve birinci amatör spor liginde mücadele eden 21 spor kulübünün başkan ve temsilcileri katıldı.

  Adıyaman Valiliği İl Özel İdaresi olarak amatör spor kulüplerine her yıl düzenli olarak spor malzemesi desteğinde bulunduklarını vurgulayan Vali Mahmut Demirtaş, “Valiliğimiz ve İl Özel İdaresi imkânları doğrultusunda kulüplerimizin istediği şekil ve kalitede ilimizde birinci amatör kümede mücadele eden 21 amatör spor kulübüne her takıma 15’er adet olmak üzere toplam 315 adet maç kramponu dağıtacağız. Bütün kulüplerimize başarılar diliyorum. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada amatör spora desteklerimiz devam edecektir”dedi.
  Spor yatırımlarına büyük önem verdiklerini kaydeden Vali Demirtaş, şu bilgileri verdi:

  “Adıyaman merkez dahil olmak üzere bütün ilçelerimizde çok önemli spor tesisleri hizmete sunuldu. Amacımız, Adıyamanlı gençlerin ihtiyaç duyduğu sportif aktivitelerini yerine getirebilecek tesisler yapmaktır. Şu anda il merkezinde 2500 kişilik kapalı spor salonumuz bitme aşamasına geldi. Kâhta ilçemizde ise, hem yüzme havuzu hem de 2500 kişilik kapalı spor salonu yapıyoruz.  Samsat, Sincik ve Gerger kapalı spor salonlarımız bitirilerek hizmete sunuldu. Kapalı spor salonu olmayan ilçemiz kalmayacak. Spor Toto Teşkilatının katkıları ve Milletvekilimiz Ahmet Beyin destekleriyle son zamanlarda her okula bir basketbol ile voleybol sahası yaptık. Yine Adıyaman’da tenis kortu yapıyoruz. Tüm bu yatırımlar Adıyamanlı gençlerimizin modern bir ortamda spor yapabilmesine imkân sağlamak içindir. Spor yatırımlarımız artarak devam edecektir”
  Yapılan konuşmaların ardından Vali Mahmut Demirtaş, Amatör Spor Kulüplerine maç kramponu dağıttı.
  Ardında, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Adıyaman İl Temsilciliği tarafından amatör spora yaptıkları katkılardan dolayı Vali Mahmut Demirtaş’a bir adet plaket takdim edildi.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz