Vali Minik Öğrencinin Ayakkabılarını Bağladı

  0
  407

  2013-2014 eğitim öğretim sezonu birinci yarıyıl karne dağıtım törenine katılan Vali Mahmut Demirtaş, kendisine çiçek veren öğrencinin çözülen ayakkabılarının bağları dikkatinden kaçmadı.
  Adıyaman’da 2013-2014 eğitim öğretim sezonunun ilk yarıyılında 7 bin 521 öğretmen tarafından eğitim verilen 9 bin 196’sı okul öncesi, 52 bin 908’i ilkokul, 51 bin 7’sı ortaokul, 39 bin 729’u lise olmak üzere toplam 152 bin 840 öğrenci karne heyecanı yaşadı.
  Adıyaman merkez Namık Kemal İlkokulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Vali Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.
  1. sınıf öğrencisi İrem Emine Çabandağ isimli öğrenci Vali Mahmut Demirtaş’ı kapıda ellerinde çiçeklerle karşılayarak çiçekleri takdim etti. Minik öğrenciyi öpen Vali Mahmut Demirtaş, öğrencinin ayakkabı bağlarının çözüldüğünü görünce, eğilerek öğrencinin ayakkabılarını bağlamaya başladı. İrem Emine Çobandağ’ın ayakkabılarını bağlayan Vali Demirtaş, daha sonra öğrencinin ellerinden tutarak sınıfa geçti.
  Burada öğrencilerle konuşan Vali Mahmut Demirtaş ve beraberindekiler öğrencilere karnelerini ve hikaye kitaplarını verdi.
  Öğrencilere seslenen Vali Mahmut Demirtaş, “Ülkemizi medeniyetler seviyesine götürecek olan sizlersiniz. Bizler bu bayrakları size devredeceğiz. Sizde bu bayrakları teslim alırken kendinizi iyi donatmanız, çok okumanız, kendinizi geliştirmeniz lazım. Her şeyden öncede erdemli insanlar olmamız lazım” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz