Vali Mahmut Demirtaş, Sel Bölgesinde İncelemede Bulundu

  0
  125

  Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde önceki gün meydana gelen sel felaketi amatör kameralar tarafından kaydedildi. Sel sonrası Vali Mahmut Demirtaş ve beraberindeki heyet sel bölgesinde incelemelerde bulundu.
  Gölbaşı ilçesinde önceki gün şiddetli yağış nedeniyle Atatürk Bulvarı başta olmak üzere Asfalt ve Hürriyet mahallelerindeki cadde ve sokaklarda sel oluşmuştu. Sel nedeniyle birçok araba suda sürüklenirken, birçok ev ve işyerinde sel baskını yaşandı. Yaşanan sel felaketinin boyutu amatör kameralar tarafından kaydedildi.
  Sel sonrası Vali Mahmut Demirtaş, bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Vali Demirtaş, bölgede vatandaşlarla tek tek konuşarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Gölbaşı Kaymakamı Ali Edip Budan ile Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir de, sel felaketiyle ilgili bilgi verdi.
  Meydana gelen sel sonrası yaraların seri bir şekilde kapatılması için tüm kurum ve kuruluşları bölgeye seferber ettiklerini belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Selin neden olduğu hasarı tespit etmek amacıyla şu anda 8 ekip kurduk. Afete maruz kalan vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için tüm kurumlarımız seri bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Tek tesellimiz herhangi bir can kaybının meydana gelmemiş olmasıdır. Bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor, bu tür felaketlerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz