Vali Erin’in Köy Gezileri Devam Ediyor

  0
  101

  Adıyaman Valisi Abdullah Erin, kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarla hasbihal etmek ve köylülerin karşılaştığı sorun ve ihtiyaçlarının tespiti amacıyla düzenlendiği köy ziyaretlerine merkeze bağlı Çobandede ve Çayırlı köyleriyle devam etti.  

   

  İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Genel Meclis Başkanı İrfan Yılmaz, İl Genel Meclis Üyesi Abzuer Töken ve Mahalli İdareler Müdürü Yusuf Güleç’in de katıldığı ziyarette köylünün ihtiyaçlarını yerinde görmeye çalıştıklarını ifade eden Vali Erin, ‘Vatandaşların dertlerini dinlemek, hasbihal etmek daha güzel daha anlamlı oluyor. İhtiyaçları, sorunları birebir paylaşma imkanı oluyor’ dedi.

   

  İlk olarak Çobandede Köyünü ziyaret ederek köy konağında vatandaşlarla bir araya gelerek  köy muhtarından köyün sorunlarını hakkında bilgi alan Vali Abdullah Erin, “Köylülerin ilettiği sulama konusunu not alarak bunu çözmenin gayreti içerisinde olacağız. Kırsal kesime bundan sonra daha çok zaman ayırarak daha sık gidip geleceğiz. Gönlümüz her zaman sizlerle beraberdir. Özellikle kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu kamu yatırım ve hizmetlerini en hızlı bir şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Görebildiğimiz kadarıyla Çobandede Köyümüzün alt yapısının iyileştirilmesi noktasında da güzel çalışmaların yapıldığını görüyoruz. Bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde köylerimize en güzel hizmetleri götürmenin gayretinde olacağız”dedi.

   

  Çobandede Köyü ziyaretçi şeref defterini de imzalayan Vali Abdullah Erin, vatandaşların derdini dinlemesinin ardından köyden ayrıldı.

   

  Çobandede Köyü ziyaretinin ardından merkeze bağlı Çayırlı Köyüne geçen Vali Abdullah Erin, köy konağında vatandaşlarla bir süre sohbet edip dertlerini dinledi. Vatandaşların ilettiği sorunları not alarak bu sorunların aciliyet sırasına göre çözüleceğini belirtti.

   

  Vali Abdullah Erin ve beraberindeki heyet, Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Çayırlı Köyüne yapılan yatırımları yerinde inceledikten sonra gece geç saatlerde il merkezine döndü.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz