Vali Demirtaş’tan Kamu Yatırımlarına Takip

  0
  122

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, İl’in dört bir tarafında farklı sektörlerde inşaatı devam eden kamu yatırımlarını inceledi.

  İlk olarak inşaatı devam eden ve bitme aşamasına gelen 2 bin 500 kişilik kapalı spor salonunu inceleyen Vali Demirtaş, binada tespit ettiği eksiklikleri bir an önce giderilmesi ve binanın projede belirtildiği standartlara uygun bir şekilde yapılması noktasında ilgili müteahhidi sert bir dille uyararak, bu şartlarda tesisin teslim alınamayacağını ve alanında uzman bir ekiple bir komisyon kurularak eksikliklerin tespit edilip, gereğinin yapılması talimatını verdi.
  Ardından yeni hükümet konağının yapılacağı alana geçerek hafriyat çalışmaları devam eden inşaatı inceleyen Vali Mahmut Demirtaş, Adıyaman’da bir çok kurumu tek çatı altında toplayarak hizmet verecek olan yeni Hükümet Konağı temelinin önümüzdeki hafta içerisinde temelinin atılacağından, çalışmaların hızlandırılması konusunda ilgili firma yetkililerine talimat verdi.
  Daha sonra Beşpınar projesinin uygulandığı ziyaret çayı alanına geçen Vali Mahmut Demirtaş, burada yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.
  Yaptığı incelemelerin ardından bir açıklama yapan Vali Mahmut Demirtaş, inşaatı devam eden kamu yatırımlarının standartlara uygun bir şekilde yapılarak zamanında bitirilmesi ve teslim edilmesi noktasında, hizmet bekleyen vatandaşlar için önem arz ettiğini söyledi.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz