Vali Demirtaş; tüm kurumları uyardı Tüm kurumlar işini ciddiyetle yapacak

  0
  508

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, ildeki daire müdürleri ve kamu kurum ve kuruluşların teknik personeli ile Halk Eğitim Merkezinde bir toplantı yaparak, tüm kurumları uyarıp, kurumların işini ciddiyetle yapmasını istedi.

  Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için göreve geldiği günden beri mesai kavramı gözetmeksizin canla başla çalıştıklarını vurgulayan Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman’da göreve başladığımız günden bugüne eğitimde, sağlıkta, köylere yönelik yapılan hizmetlerde çok güzel işler yaptık. Ancak önemli olan geriye dönüp baktığımızda yapılan işlerin hoşumuza gidip gitmediği veya vatandaş tarafından beğeni kazanıp kazanmadığıdır. Bunlar çok önemli hususlardır”dedi.

  Toplantıda kurum amirlerini, inşaat kontrolörlerini ve teknik elemanlarını uyaran Vali Mahmut Demirtaş,  “Zaman zaman yapımı devam eden okul inşaatlarını geziyorum. Gezip gördüğüm ve eksiklikleri sorduğum teknik elemandan ses çıkmıyor. Bu bir duyarsızlıktır. Biz bu binaları yaparken çocuklarımıza mezar olsun diye yapmıyoruz. Bir yaşam alanı olsun diye yapıyoruz. Adıyaman’da çoğu kurum bir kamu hizmet binası ihalesini yaptıktan sonra kenara çekiliyor. Yapılan işin kontrol ve denetimini dahi yapmıyor. İnşaat bitip teslim aşamasına gelindiğinde yapılan işi görüyor. Eğer biraz bu memleketi seviyorsak herkes işini vicdanının sesini dinleyerek sağlam yapsın. Bundan sonra gerek kurum amirlerimiz gerekse de kurumların teknik personeli işine dört elle sarılacaktır. Bize dürüst ve namuslu bir şekilde çalışacak adam lazım. Hepimizin amacı çocuklarımıza ve ailelerimize helal ekmek yedirmektir. Akşam eve gidip başımızı yastığa koyduğumuzda hepimizin vicdanı rahat olmalıdır. Bu çok önemli ve onurlu bir şeydir. Onun için herkes aklını başına alsın. Bundan sonra kesinlikle hata istemiyorum. 14 aylık görev sürem içerisinde Adıyaman’a bir şeyler yapmak için gecemizi gündüzümüze kattık. Cumartesi ve Pazar demedik. Mesai kavramı gözetmeden ilçe ilçe, köy köy, kasaba kasaba geziyoruz. Ama ben bakıyorum benim kontrolörüm benden daha fazla alan taraması yapmıyor. Özellikle İnşaat Mühendislerimiz yapılmakta olan bir inşaatın her sürecini teker teker takip edecek. Hepimizin amacı yapılan bu yatırımları bir an evvel Adıyamanlı vatandaşımızın hizmetine sunmaktır.

  Adıyaman’ merkezde yaklaşık 800-900 gibi bir dersliğe daha ihtiyaç olduğunu, ancak okul yapılacak bir alan bulamadıklarını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Çoğu okullarımızda sınıflar 60’ar kişilik. İkili eğitim yapılması nedeniyle çocuklarımız sabahın köründe derse girip, akşamın saat yedisinde dersten çıkıyor. Bu sorunu çözmek amacıyla ilimizde çok ciddi eğitim yatırımları başlattık. Bunların bitirilmesi 2015 yılına kadar ikili eğitimden tekli eğitime geçmeyi hedefliyoruz. Bu duyarlılığa sahip olursak Adıyaman’ı sırtımızda taşırız. Belki de 2023 gelmeden ilimizi Türkiye’nin ulaşılması gereken hedeflere çok rahat bir şekilde getirebiliriz. Yeter ki yaptığımız işler hukuka ve vicdana uygun olsun. Ben hiçbir teknik elemanın müteahhidin aracına binerek gidip işini kontrol etmesini tasvip etmiyorum. Başkalarının kalplerine kuşku düşürse o zaman bizim burada yaptığımız işin hiçbir anlamı kalmaz. Çok şükür bizim kendi araçlarımız var. Bu konuda sıkıntısı olan bana gelsin. Bizim kapımız 24 saat sizlere açıktır. Özellikle herkes bundan sonra bulunduğu yerde nasıl daha faydalı olabilirim sorusuna mutlaka cevap aramalıdır. İşlerimizi ciddiyetle takip edeceğiz. Kamu kurum ve kuruluşlarımız vatandaşımızın kamuya olan güvenini sarsıcı işlem ve hareketlerden kaçınacaktır. Bu toplantımızın tek amacı bu memlekete nasıl daha iyi hizmet edebiliriz düşüncesidir. Çünkü biz bu millete efendilik yapmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik. Bu memlekete hizmet ederek güzel eserler bırakırsak bu bizi mutlu eder. Bundan sonra bütün kurumlarımızdan hizmet anlamında daha fazla duyarlılık bekliyorum.  2013 yılını geride bıraktığımız şu günlerde yapılan hizmetlerin artarak devamını diliyorum”dedi.

   

   

   

  vali_demirtas_toplanti_1

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz