Vali Demirtaş Tarım ve Otomotiv Fuarını Gezdi

  0
  38

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Kaynaklar Otomotiv ana sponsorluğunda, Adıyaman Ziraat Odası ile Gıda, Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliğiyle ikincisi düzenlenen Tarım ve Otomotiv Fuarını gezdi.

  Beraberinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan ve Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Kemal Şahin ile birlikte fuardaki tüm stantları gezen Vali Mahmut Demirtaş, fuardaki tarım makine ve aletlerini inceleyerek, firma yetkililerinden bilgi aldı.

  Tarım sektörü temsilcilerinin ve çiftçilerin yoğun ilgi gösterdiği tarım fuarını gezen Vali Mahmut Demirtaş, fuar alanında yaptığı incelemelerin ardından bir açıklama yaparak, Adıyaman’da 4 gün boyunca vatandaşların ziyaretine açık olacak fuarın ve sergilenen teknolojik alet ve ekipmanların çiftçilere yeni ufuklar kazandıracağını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bilindiği gibi ilimiz ekonomisinin büyük bir bölümü tarıma dayanmaktadır. İlimizin can damarı olarak gördüğümüz tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi ve mevcut potansiyeli ülkemiz ekonomisine kazandırmak amacıyla Valilik olarak çok yönlü projeler uyguluyoruz. Tarımda üretim ve verimliliği arttıran en önemli unsur bilgi ve teknolojidir. Bu kadar büyük bir potansiyele sahip ülkemizin geleneksel tarımdan modern tarım yöntemlerine geçmesi gerekmektedir. Modern tarım alet, makine ve ekipmanların çiftçilerimize ve tarımla uğraşan sektör temsilcilerine tanıtılması noktasında böyle fuarlar büyük önem taşımaktadır. Çünkü bu tür tarım fuarları, teknolojiyi çiftçimizin ayağına getirerek, aynı zamanda alın terini toprakla buluşturan cefakar çiftçilerimizin emeğini pazarla buluşmasını da sağlamaktadır. Bu fuarın ilimizde düzenlenmesi noktasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz