Vali Demirtaş, Fedakâr Öğretmeni Başarı Belgesi İle Ödüllendirdi

  0
  46

  Adıyaman Merkeze bağlı Örenli Mahallesi’nde yaşayan doğuştan bedensel engelli Filiz Arık’a Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okumak yazma öğretmek amacıyla görevlendirilen ve ders sırasında yaptığı egzersizlerle minik kızın hayata tutunmasına ışık olan fedakâr öğretmen Mehmet Uğur Ayhan, Vali Mahmut Demirtaş tarafından Başarı Belgesi ile ödüllendirildi.
  İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan ve fedakâr öğretmen Mehmet Uğur Ayhan’ı Valilik Makamında kabul eden Vali Mahmut Demirtaş, Mehmet Uğur Ayhan’a gösterdiği azim ve fedakârlıktan dolayı teşekkür edip, Başarı Belgesi ile ödüllendirdi.
  Öğretmenlik mesleğinin özveri ve fedakârlık mesleği olduğunu belirten Vali Demirtaş, “Minik bir bedenin tekrar hayata tutunmasına vesile olan öğretmenimizi tebrik ediyorum. Özveriyle yaptığı kutsal görevin içerisine sevgisini katan Mehmet Uğur Ayhan gibi öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Öğretmenimiz eğitim verdiği küçük kızımıza öncelikle insani ve vicdani duygularıyla yaklaşmış, ücret karşılığı yapılan bir işin hakkını vermenin çok daha ötesinde bir azim ve fedakârlık ortaya koyarak kutsal mesleğinin gereğini yerine getirmiş ve minik kızın hayata bakışını değiştirmeye çalışmıştır. Sadece ülkemizde değil, dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlıklarıdır. Bunun en güzel örneğini bizlere öğretmenimiz göstermiştir. Fedakâr öğretmenimiz, meşakkatli görevin içerisine emek, sabır, fedakârlık, azim ve sevgiyi katarak minik bir yüreğe su serpmiş ve küçük Filiz’in karakterine biçim vermiştir. Kendisini tebrik ediyorum”dedi.
  Vali Demirtaş, daha sonra fedakâr öğretmen Mehmet Uğur Ayhan’ı Başar Belgesi ile ödüllendirdi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz