Vali Çuhadar, Nemrut Rotary Kulübünü ziyaret etti

0
57

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, iadeyi ziyaretleri kapsamında Nemrut Rotary Kulübü Başkanı İsmet Atay’ı ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleri ile sohbet etti.

Başta dezavantajlı bireyler olmak üzere birçok farklı proje ile güzel çalışmalara imza atan Adıyaman Nemrut Rotary Kulübüne teşekkür eden Vali Çuhadar, Başkan Atay’dan yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Adıyaman sosyal ve kültürel gelişimine destek olduklarına dikkat çeken Nemrut Rotary Kulübü dönem Başkanı İsmet Atay şu bilgileri verdi:

“Nemrut Dağının zirvesinde her yıl engellileri bir araya getiren ‘Engellilerle Zirvede Nemrut’a Tırmanıyoruz’ projesini koronavirüs salgını nedeniyle geçen sene iptal etmek zorunda kaldık.  Ancak engelliler için başlattığımız akülü tekerlekli sandalye projesi kapsamında bir çok engellimizin kimseden yardım almadan dışarı çıkabilmelerine imkan sağladık. Onların yaşadığı mutluluk bizlere güç veriyor. Pandemi sürecinden etkilenen öğrencilerimizin uzaktan eğitimleri aksamasın diye çok sayıda tablet, şehit çocuklarına bilgisayar hediye ettik. Ayrıca Besni’ye bağlı Yazıbeydilli köyü ilköğretim okulunun dış cephe boyasını Boğaziçi Üniversitenin genç öğrencileri ile birlikte yaptık. Köy okullarına kırtasiye yardımlarımız da devam ediyor. İnşallah şu virüs salgını en kısa zamanda biter ve daha birçok yeni projeyi hayata geçiririz.”

Maliyeti yüksek bir proje ile engellilere akülü tekerlekli sandalye projesinin önemine dikkat çeken Vali Çuhadar da, “Bizler de dezavantajlı engelli bireyler için farklı çalışmalar yaparak projeler hazırlıyoruz. Ayrıca Nemrut Dağında yaptığınız proje turizm potansiyelimiz açısından be tanıtım anlamında önemli. Hep birlikte Adıyaman için daha güzel projeler yaparak kentimizin gelişimine katkı sağlamak için çalışıyoruz. Ben sizleri de güzel çalışmalarınızdan dolayı kutluyor, teşekkür ediyorum.” dedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz