Uslu, Bakanlarla İstişare Toplantısına Katıldı

  0
  65

  Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, Türkiye Odalarve Borsalar Birliği’nde düzenlenen ‘Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Oda Başkanları’istişare toplantısına katıldı.

  Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Oda / Borsa Yönetim Kurulu Başkanları İstişare Toplantısı, TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin katılımıyla TOBB’da yapıldı.
  Toplantıya Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu da katılırken Adıyaman’ın yeni hükümetten beklentilerini ve yaşanan sorunları Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’ye aktardı.
  Başkan Uslu, toplantıda Doğu ve Güneydoğu Oda Başkanlarının bölgede yaşanan olaylar ve ekonomiye etkileri üzerine görüşmeler yapıldığını kaydetti.
  Toplantıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Uslu, bölgede son birkaç aylık süreç içerisinde yaşananların ekonomiyi olumsuz yönde etkilediğini ifade ederek, “Güneydoğu da ve Doğu Anadolu da bazı il ve ilçe bölücü terör örgütü eylemleri nedeniyle çok zor günler yaşanmaktadır. Sokağa çıkma yasağının olduğu yerleşim yerleri başta olmak üzere buralarla ticari bağlantıları olan tüm esnaflar son derece önemli bir mağduriyet yaşamışlardır. Bu süreç devam etmekte olup, devletimizin terörle kararlı mücadelesi inşallah kısa sürede sonuçlanacak ve tüm bölge huzur ve güven ortamına yeniden kavuşacaktır. Ancak, kısa vadede çok sayıda esnafımızın vergiler, bankacılık faaliyetleri nedeniyle kredileri ve tüm ticari faaliyetlerinde yaşamış olduğu mağduriyetlerin daha ileri boyutlara gitmemesi için yapılması gerekenlerle ilgili olarak bir istişare yapılacaktır. Bilindiği gibi 16 Aralık 2015 tarihinde hükümetin seçim vaatleri arasında yer alan, çiftçiye, yeni girişimcileri, esnaflara ve yeni evlenenlere ilişkin destek paketi Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. İş dünyası olarak bizler başlatılan bu sürecin devamı niteliğinde yeni destek ve tedbirlerin de hayata geçirilmesini istiyoruz. Bunlardan en önemlilerinden biri yeni teşvik düzenlemeleridir.2016 yılının yeniden bir toparlanma ve 2023 hedeflerine odaklanma yılı olması için hükümetin kararlılığını görüyoruz. Bu toplantı da bunun işareti olup, inşallah olumlu neticeler alınacaktır” şeklinde konuştu.

  PHA

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz