Üniversitede, “O’NU (S.A.V) ANLAMAK” Konulu Konferans Düzenlendi

  0
  45

  Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Vehbi KOÇ Konferans Salonu’nda Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle “O’nu Anlamak” konulu konferans düzenlendi.
  Yrd. Doç. Dr. Mustafa Güven, Yrd. Doç. Dr. Necmettin Ergül, Yrd. Doç. Dr. Süleyman Karacelil’in ortaklaşa verdiği konferans, Kutlu Doğum Haftası’nın anlam ve önemi hakkında değerlendirmelerle başladı. Konferansta, İki Cihan Güneşi, Efendiler Efendisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) zühd ve takvasından bahsederek zühd kelimesinin Rabbimizi tanımamızı engelleyen her şeyi terk etmek anlamına geldiğini ifade ettiler. O’nun (S.A.V) tüm hayatımıza en güzel örnek olduğunu anlattılar. Konuşmacılar Peygamber Efendimiz (s.a.v) eğitim konusundaki düşüncelerinden bahsederek, eğitime çok önem verdiğini ve bin 400 yıl önce örnek bir eğitim portresi çizdiğini belirtti. Konferans sonunda Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü konuşmacılara teşekkür ederek çiçek takdim etti.
  Düzenlenen konferansa Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Niyazi Kahveci, Prof. Dr. Seyit Temir, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yılmaz, Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sebahattin Arıbaş, akademik ve idari personelleri ve öğrenciler katıldı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz