Üniversitede, ‘Köprü’ Adlı Karma Sergisi Düzenlendi

  0
  97

  Adıyaman Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Köprü’ adlı karma sergi, Adıyaman Üniversitesi’nde açıldı.
  Adıyaman Üniversitesi Sanat Galerisi’ndeki serginin açılışına, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Prof. Dr. Seyit Temir, Osmangazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Erkaya, Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, akademik ve idari personelle öğrenciler katıldı. Grafik tasarım, fotoğraf, video, animasyon, resim ve enstalasyon alanlarında uzman Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim elemanlarının eserlerinden oluşan karma sergide, çağdaş sanat vurgusu ön plana çıkarıldı.
  Serginin açılışında konuşan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Osmangazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Erkaya ve fakülte öğretim elemanlarının Adıyaman Üniversitesi’nde açtıkları sergiyle Adıyaman’da sanatın gelişmesine önemli katkılar verdiklerini ifade etti.
  Adıyaman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Kadir Karkın da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim elemanlarının Adıyaman Üniversitesi ile sanat köprüsü kurduklarını söyleyerek Adıyaman Üniversitesi’nde böyle bir sergi açtıkları için teşekkür etti.
  Osmangazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Erkaya ise Adıyaman Üniversitesi’nde çok sıcak bir ortamla karşılaştıklarını belirterek Adıyaman Üniversitesi’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
  Öte yandan sergi, 30 Nisan tarihine kadar açık kalacak.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz