Üniversite Öğrencilerinden Örnek Davranış

  0
  95

  Üsküdar Üniversitesi öğrencisi Zeynep Büşra Coşkun, okul arkadaşı Burcu Nur Koç ve  bu yolda onu destekleyen Tuğba Doğan’la birlikte “Çocuklar Giysin Diye “projesi kapsamında Adıyaman/Merkez Çemberlitaş köyü İlköğretim okulunda öğrenim gören öğrencilerimize kılık-kıyafet ayakkabı ve  oyuncak yardımında bulundu.

  Zeynep Büşra Doğan , “Çocuklar Giysin Diye “ projesi ile üniversitedeki  arkadaşlarından, çevresindeki eş ve dostlarından temin etmiş olduğu kılık-kıyafet, ayakkabı ve oyuncaktan oluşan yardım malzemelerini kendi eli ile öğrencilere dağıttı.

  Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Müdür Yardımcısı Kazım Çoban, Şube Müdürü Mustafa Yetiş, Çemberlitaş Köyü muhtarı, Zeynep Büşra Coşkun’un Anne ve Babası ile birlikte Çemberlitaş İlkokulu yönetici ve öğretmenlerin  katılımıyla yardım malzemesi dağıtımı gerçekleşti.

  Zeynep Büşra Coşkun,  açıklamasında bu projenin kendisi için bir ilk olduğunu ve çok heyecanlı olduğunu belirterek açıkçası ilk bu projeye başladığında bu kadar malzeme toplayabileceğimi pek sanmıyordum. Ancak arkadaşlarımın  desteğiyle anne ve babamın teşvik etmesiyle baya bir malzeme topladım. Şuan 120-130 öğrenciye yetecek kadar  çeşitli malzemelerden oluşan yardım malzemesi topladık.İnşallah bunların devamı gelecektir. Öğrencilerin yüzünde ki o tebbessümü  o gülücüğü görmek herşeye değiyor dedi.

  Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan’da  konuşmasında, huzurunuzda Büşra hanıma bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm öğretmen ve arkadaşlarına, anne ve  babasına çok teşekkür ediyorum. Öğrencimize gerek okul hayatında gerekse diğer projelerinde başarılar diliyorum dedi.

  Milli Eğitim Müdürü  Seyfi Özkan, yardım malzemesi dağıtımı sonrasında tüm okul idareci ve öğretmenlerinin hazır bulunduğu toplantıda kısa bir tanışma sonrası yaptığı konuşmada değerli arkadaşlar, Adıyaman en huzurlu illerimizden biridir. Huzur olmadan eğitim olmaz. O cihetli Adıyaman’ın huzurlu şehirlerinden biri olması hasebiyle çok avantajlı olduğumuzu ve şunu özellikle belirtmek isterim ki birinci önceliğimiz ahlaki değerlere sahip nesiller yetiştirmek olmalı. Yetiştirdiğimiz öğrenciler ahlaki olarak birer numune-i imtisal olsunlar insan olsunlar.Akademik bilgi bunun sonrasında zaten gelecektir. Avrupa’ya yapmış olduğum gezilerde öğrencilerin ahlaki formasyonların çok yüksek olduğunu gördüm. Öğrencilerin geneli itibariyle yalandan çok şiddetli kaçıyorlar. Dürüstlük üzerine hak ve hukuka çok dikkat ediyorlar. Yetiştirilmeleri anaokulundan başlıyor.Anaokulu ve ilköğretim çağındaki öğrencilerin derslerinin bir bölümüne din adamları girmekte.Temel dini bilgilerden ziyada ahlaki formasyonu hak ve hukuku öğretiyorlar. Çok yakın bir zamanda İstanbul da Eğitim Mucizesi Finlandiya isimli bir konferansa katıldım. Finlandiya eğitim sistemini çok beğendiğimi toplantıda edindiğim bilgi doğrultusunda gerek ahlaki gerekse diğer temel bilgileri öğrencilere çok güzel verdiklerini özellikle belirtmek istiyorum. Sizden ricam cocuklarımızı ahlaki açıdan çok iyi yetiştirmeniz.Dikkat etdiyseniz ilk olarak ahlaki açıdan yetiştirilmelerine değindim. Akedemik açıdan nasıllar diye sormadım. Çocuklarımız ahlaki açıdan belli bir olgunluğa eriştiğinde akedemik başarı zaten kendiliğinden gelecektir dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz