Üniversite Öğrencileri Çadır Kenti Ziyaret Etti

  0
  45

  Adıyaman Üniversitesi Uluslar Arası İlişkiler Topluluğu üyeleri, gençlik merkezi ile birlikte Suriyeli mültecilerin bulunduğu çadır kenti ziyaret ederek okula giden çocuklarla bir araya geldiler.
  Çadır Kentte açılan anaokulunu ziyaret eden topluluk üyeleri minik öğrenciler ile samimi bir yakınlık kurdu. Öğretmenleri tarafından öğretilen Türkçe şarkıları seslendiren öğrencilere, üniversite öğrencileri mini bir tiyatro gösterisi sahneledi.
  Topluluk üyeleri daha sonra yanlarında getirdikleri oyuncakları Gençlik Merkezi Müdürü Fikret Keleş ile birlikte çocuklara dağıttı.
  Gezinin ardından açıklama yapan Adıyaman Gençlik Merkezi Müdürü Fikret Keleş Adıyaman Üniversitesi Uluslar arası ilişkiler topluluğu ile birlikte böyle bir projede yer almanın kendilerini son derece mutlu ettiğini söyledi.
  Keleş, Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllünün koordinesinde öğrencilerin çok başarılı projelere imza attığını belirterek, “Topluluk üyeleri tarafından temin edilen oyuncaklar Suriyeli minik öğrencilere verildi. Miniklerin gözlerinde ki heyecana ortak olmak için böyle bir projeye imza attık. Arkadaşlarımızla birlikte Adıyaman Üniversitesi’nin daha da gelişmesi ve adının uluslar arası arenada duyulması için elimizden gelen bütün çabayı sarf edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

   

  AW061949

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz