Ulum, Öğrencilere Kur’an-I Kerim Hediye Etti

  0
  53

  İstanbul’da ikamet eden Mehmet Ulum, memleketi Adıyaman’da öğrencilere Kur’an-ı Kerim hediye etti.
  İstanbul İl Özel İdaresi’nde çalışan Adıyamanlı Mehmet Ulum, ‘Her Öğrenciye Bir Kur’an-ı Kerim’ kampanyası kapsamında Kur’an-ı Kerim dağıtımlarına devam etti. Daha önceden Adıyaman Kız İmam Hatip Lisesi’ne 200 adet, Adıyaman Polis Amca İmam Hatip Ortaokulu’na 50 adet, Adıyaman Erkek İmam Hatip Lisesi’ne 20 adet, Çankırı İmam Hatip Ortaokulu’na 50 adet Kur’an-ı Kerim dağıtan Mehmet Ulum, son olarak Adıyaman Gazi İmam Hatip Ortaokulu’na 60 adet Kur’an-ı Kerim dağıttı.
  Adıyaman’da Gazi İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrencilere Kur’an-ı Kerim dağıtmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Mehmet Ulum, “Yüce Allah ayeti kerimesinde buyurduğu üzere, ‘Şüphesiz o Zikr’i (Kur’an’ı) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz.’ (Hicr Süresi 9. Ayet Meali) Sizler (kıyamet günü) Allah’ın katına Kuran’dan daha üstün bir şey ile varamazsınız.’ Hadis-i Şerif Rabbim inşallah bu ayet ve hadisi şerifin sırrına mazhar olanlardan eyler. Hayra vesile olan hayrı yapmış gibidir. Bugün bu yardımların buralara ulaşmasında emeği geçen başta İstanbul İl Özel İdaresi personellerine, hayırseverlere ve dağıtımda görev alan Gülçin Alan’a, Birsen Doğan’a ve Leyla Bilgiç’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
  Okul Müdürü Bedir Kızıl ise yaptığı açıklamada öğrencilerine en güzel hediyenin yüce kitabımız Kur’an-ı Kerimin dağıtımından ve kendi okullarında bu yardım çalışmasının gerçekleştirildiğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.(İHA)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz