Tutdere’den Kırkgöz Köprüsü Yenilensin Çağrısı

0
817

Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, vaadettiği gibi, milletin meclisinde milletin sorunlarını haykırmaya devam ediyor. Bu kez de bir türlü yapılmayan Kırkgöz köprüsünü meclis gündemine taşıyarak çözüm bulunmasını istedi. Tutdere çok sayıda yerleşim birimini Merkez’e bağlayan Kırkgöz Köprüsü’nün eski olması nedeniyle trafikte tehlike yarattığını belirterek, 2020 yılı bütçesiyle köprünün yenilenmesi için Valiliğe çağrıda bulundu.

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, köyleri Merkez’e bağlayan Kırkgöz Köprüsü’nün trafik yoğunluğunu karşılayamadığını TBMM genel kurulunda gündeme getirerek, Valiliğe çağrıda bulundu. 

KÖPRÜ, TRAFİK YOĞUNLUĞUNU KARŞILAYAMIYOR

Adıyaman Valiliği’ne İl Genel Meclisi’nde onaylanan 2020 bütçesiyle köprüyü tamir etmeleri yönünde çağrıda bulunan Tutdere, “Tut ilçemiz ve Yaylakonak beldemiz ile Kaşlıca, Akçatepe, Yalankoz, Tepecik, Dandırmaz, Atatürk, Durukaynak, Çınarik, Dardağan, Kuşakkaya, Karaağaç, Çamyurdu, Uzunköy, Tekpınar, Çokpınar, Ulubaba, Güneşli köylerimiz başta olmak üzere çok sayıda yerleşim birimini Adıyaman merkeze bağlayan grup yolu üzerinde bulunan Kırkgöz Köprüsü trafik yoğunluğunu karşılayamamaktadır. Eski ve dar olan bu köprü trafik güvenliği için tehlike oluşturmaktadır. İsimlerini saydığım yerleşim birimlerinde oturan halkımız adına buradan Adıyaman Valiliğine çağrıda bulunuyorum: İl Genel Meclisimiz tarafından onaylanan 2020 bütçesiyle, öncelikli olarak bu köprüyü yapın, vatandaşımızı bu sıkıntıdan kurtarın” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz