Tutdere: “Vatandaşın zamlara dayanacak gücü kalmadı”

0
131

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Milletvekili Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada akaryakıta yapılan fahiş zamlardan dolayı zor günler yaşayan otobüs, nakliye ve servis esnaflarıyla sürücü kurslarının sorunlarını gündeme taşıdı.

Fahiş zamlardan dolayı en büyük gider kalemi akaryakıt olan sektörlerin ayakta kalmak için büyük bir mücadele verdiğinin altını çizen Milletvekili Tutdere, “Ya sandığı getirin ya da bu milletin yakasından elinizi çekin” çağrısında bulundu.

Akaryakıta yapılan zamlardan dolayı vatandaşların araçlarına binemez hale geldiğini ifade eden Milletvekili Tutdere, “Enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında parası pul olan vatandaşlarımız, 30 lirayı geçen mazot, 30 liraya dayanan benzin fiyatları karşısında arabalarına binemez hâle geldiler.” dedi.

En büyük gider kalemi akaryakıt olan otobüs, nakliye ve servis esnaflarıyla sürücü kurslarının zamlar karşısında ayakta kalmak için büyük bir mücadele verdiğini dile getiren Tutdere, “Otobüsçüler, nakliyeciler, servisçiler, sürücü kursları başta olmak üzere, en büyük gider kalemi akaryakıt olan sektörlerimiz ayakta kalmak için büyük bir mücadele veriyorlar. Vatandaşlarımız artan otobüs bilet fiyatları nedeniyle seyahat edemez hale geldiler.” ifadelerini kullandı.

Artan maliyetlerden dolayı sürücü kurslarının iflas noktasına geldiğinin altını çizen Tutdere, “Zamlardan nasibini alan sektörlerden birisi de sürücü kursları. Araba, eğitmen giderleri, iş yeri kirası, araç sigorta bedellerinin yanında artan akaryakıt fiyatları sürücü kurslarını Türkiye genelinde iflas eder hale getirmiştir.” dedi.

Özellikle akaryakıta yapılan zamlardan dolayı vatandaşların büyük bir mağduriyet yaşadığına dikkat çekerek iktidara seslenen Milletvekili Tutdere, “İktidara çağrı yapıyorum: vatandaşın zamlarınıza dayanacak gücü kalmadı. Ya sandığı getirin ya da bu milletin yakasından elinizi çekin.” çağrısında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz