Milletvekili Av. Tutdere, Besni’de yaşayan vatandaşlar için tehlike arz eden Beşyol-Kızılin ve Üçgöz yolunu meclis gündemine taşıyarak “Hemşehrilerimize verdiğiniz sözleri ne zaman tutacaksınız?” dedi.

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere Besni, Aşağıyazı bölgesindeki Kızılin-Beşyol-Üçgöz kara yolunun darlığı ve keskin virajlarının vatandaş güvenliğini tehlikeye soktuğunu TBMM genel kurulu gündemine taşıdı. Besni’ye verilen sözün tutulmadığını belirten Milletvekili, “Duble yollarla övünen iktidara ve ilgili Bakanlığa buradan çağrıda bulunuyorum: Besnili hemşehrilerim için tehlike arz eden Beşyol-Kızılin ve Üçgöz yolunu ne zaman yapacaksınız ve Besnili hemşehrilerimize verdiğiniz sözleri ne zaman tutacaksınız?” dedi.

Tutdere konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Besni ilçemizin Aşağıyazı olarak bilinen bölgesinde yaşayan binlerce Besnili hemşehrilerimin ilçe merkezine gidiş gelişlerinde kullanmak zorunda kaldıkları Kızılin-Beşyol-Üçgöz kara yolu mevcut hâliyle araç ve trafik yoğunluğuna cevap verememektedir. Keskin virajları ve darlığı nedeniyle talebi karşılayamayan yolun yoğunluğuna bir de yol kenarındaki köylerden kalkan öğrenci servislerinin yoğunluğu eklenince tehlikenin boyutu artmaktadır. Sık sık yaralanmalı ve ölümlü trafik kazalarının meydana geldiği bu yolda en son geçen ay meydana gelen trafik kazasında 8 hemşehrimiz yaralanmıştır. Duble yollarla övünen iktidara ve ilgili Bakanlığa buradan çağrıda bulunuyorum: Besnili hemşehrilerim için tehlike arz eden Beşyol-Kızılin ve Üçgöz yolunu ne zaman yapacaksınız ve Besnili hemşehrilerimize verdiğiniz sözleri ne zaman tutacaksınız?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz