Türkiye Sağlıkta Dönüşüm İle Gelişmiş Ülkelerin 30 Yılda Ulaşabildiği Hedefe Ak Parti İle 10 Yılda Ulaştı

  0
  96

  “Ülkemiz tıpta son on yılda insana hizmet odaklı bir anlayışla önceki dönemlerle kıyaslanamayacak ilerlemeler kaydetti. Türkiye sağlıkta dönüşüm ile gelişmiş ülkelerin 30 yılda ulaşabildiği hedefe AK Parti ile 10 yılda ulaştı. Gerek hasta memnuniyetini artırmak için kalitenin artırılması, gerekse de sağlık çalışanlarının şartlarının iyileştirilmesi için büyük çabalar gösterdik. Üniversite ve özel hastane kapılarının tüm vatandaşlarımıza açılması, Genel sağlık sigortası ile tüm vatandaşlarımızın sosyal güvence altına alınması, 18 yaş altındaki tüm evlatlarımızın sosyal güvence aranmaksızın Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınması “insanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla gerçekleştirilmiştir.

  Biliyoruz ki, hekimlerimiz ülkemizin ya çok zor şartlarında görevlerine ifa etmekte ya da çok fazla iş yükü ile görevlerini sürdürmeye çalışmaktadırlar. İstikrarlı ve güçlü siyasi irade ile sağlıkta çalışan sayımızı 2 kat artırdık. Hekim sayımızı artırmak suretiyle hekimlerimizin üzerindeki iş yükünü azaltmayı hedefledik. Bunun dışında hekimlerimizin daha rahat ortamlarda hizmet vermelerini sağlamak için yeni fiziki mekanlar kazandırdık. Özellikle büyük şehir hastaneleri projeleri hayata geçtiğinde hekimlerimiz daha rahat fiziki ortamlarda görevlerini ifa edebilecekler. Çünkü hekimlerimiz her şeyin en iyisini hak etmektedirler.

  AK Parti olarak sağlık alanında yapılan tüm bu iyileştirmelerin yanında, elinde kalın dosyalarla sizden teşhis bekleyen ve hastasının durumunu yorgun gözlerinizden okumaya çalışan hasta yakınlarına bilgi vermenin, umut vermenin, sorumluluk bilinciyle uykusuz geçirilen nöbetlerin, nöbet sonrası şifa  bekleyen hastası için mesaiye devam etmenin ne denli zor olduğunu bilen bir çocuk hekimi olarak; Edirne’den Kars’a, Adıyaman Çelikhan’dan Gerger Tillo’ya, ülkemizin en ücra köşelerinde halkımıza hizmet veren meslektaşlarıma ve üyesi olmaktan onur duyduğum tüm sağlık çalışanlarına, ailelerine selamlarımı iletiyor, Tıp Bayramı’nı gönülden kutluyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz