Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi Başlıyor

  0
  97

  Adıyaman Veteranlar Takımımız geçen yıl faaliyete geçen Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi (TMVFL) için başvuruda bulundu.

  Adıyaman Veteranlar Futbol Takımı sorumlusu Kadir Kiracı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Ülkemizde geçtiğimiz yıl faaliyete geçen Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligine takım olarak bizde müracaatımızı yaptık. Masterler ve Veteranlar olarak zaman zaman turnuvalara katıldık. Ancak lig olarak kurulması işe biraz daha ciddiyet kazandırdı. Aktif futbolu bırakmış ama futbolun içinde olan futbolu seven, geçmiş yıllarda ki dostluk ve arkadaşlıklarını devamına katkıda bulunmak için bu lig düzenleniyor. Türkiye’yi kucaklayacak bu ligde il olarak bizde yer almak istedik. Aktif futbolu bırakmış, 40 yaş ve üstü olan sporcu arkadaşlarımızdan oluşturduğumuz takımla çalışmalarımıza başladık. Bütün takımlara şimdiden başarılar diliyorum” dedi.
  Bu yıl ilk defa Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Liginde mücadele edecek olan Adıyaman Veteranlar Futbol takımı Türk Petrol tesislerinde yaptığı hazırlık maçıyla çalışmalarına başladı.

  Oldukça çekişmeli geçen maçı yeşil takım 5-4 kazanırken, üç gol atan Süleyman Komşu gecenin yıldızı oldu.
  Uzun yıllar amatör takımlarda başırılı bir şekilde futbol oynayan ve attığı gollerle Bay Gol lakıyla anılan Yaşar Bayram, Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Liginde mücadele edecek olmaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, hedefinin zaman içerisinde faaliyete geçecek olan Türkiye Masterler ve Veteranlar Milli Takımına seçilmek olduğunu söyledi.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz