Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu İlk Mezunlarını Verdi

  0
  41

  Adıyaman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ilk mezunlarını verdi.
  Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Uygulama Oteli’nde gerçekleşen mezuniyet töreninde Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği ve Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının öğrencileri kep fırlattı.
  Törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Niyazi Kahveci, Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Prof. Dr. Seyit Temir, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sebahattin Arıbaş ve Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdulkadir Çorbacı katıldı.
  Törende Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü birincisi Belgin Aksüt ve Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği birincisi Meryem Ezgi mezuniyet diplomalarını Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’nün elinden aldı.
  Törende bir konuşma yapan Rektör Gönüllü törende bulunan akademik personellerimizi sahnede yanına davet ederek akademik personellerimizin eğitim ordusu olduğunu ifade etti. Gönüllü konuşmasında, “Bugün Üniversite olarak mutlu bir gün yaşıyoruz. Attığımız tohumların yeşerdiğine, akademik personelimizin nasıl meyve verdiğine şahit oluyoruz. Üniversitemiz Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu iki programda ilk mezunlarını, ilk meyvelerini verdi. Bir eğitimci olarak söylüyorum, herhalde bir öğretmenin görmek istediği en güzel manzara bu olsa gerek, çünkü emeğin, çabanın meyveleri var bu manzarada” dedi.
  Rektör Gönüllü akademik personele teşekkür ederek mezun olan öğrencilere başarılar diledi. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdulkadir Çorbacı ise Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’ye verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek başarılı bir eğitim dönemi geçirdiklerini ifade etti.
  Abdulkadir Çorbacı, “Öğrencilerimize gezilerle ve öğrenci değişim programları ile her türlü imkanı sunduk. Kendilerini iyi yetiştirmeleri ve alanlarında aranan insan olmaları için elimizden gelen desteği sunduk. Şimdi tüm bu çabanın bir sonucu olarak öğrencilerimizi yetiştirdik ve mezun ediyoruz. Emeği geçen tüm akademik personellerimize teşekkür ederim. Buradan mezun olup üniversitemizi temsil edecek öğrencilerimize ise başarılarının devamını diliyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz