Traktör Sürücülerine Trafik Ve İlkyardım Eğitimi

  0
  37

  Adıyaman’ın Kahta İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Ömer Faruk Boran, ilçedeki traktör sürücülerine eğitim verileceğini kaydetti.
  Kahta İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Ömer Faruk Boran, trafik sürücülerine, karayolunu kullanan tarım araçları sürücüleri ve özellikle traktör sürücülerini trafik kuralları konusunda bilgilendirileceğini söyledi.
  Güvenli traktör sürüş tekniklerini benimsetmek, traktörlerin sebep olduğu trafik kazalarını azaltmak, doğru traktör kullanımıyla tarımsal işlerin güvenli yapılmasını sağlamak istediklerini belirten Boran, “Traktör kullanıcılarına aracı daha iyi tanıtmak ve benimsetmek gibi konularda eğitim verilmesi planlanmıştır. Eğitimler bu hafta içinde başlıyor. İkinci eğitim ise 16 Haziran tarihinde yapılacaktır. Kültür merkezi toplantı salonunda yapılması planlanan eğitimlerde amacımız insanlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Yapacağımız bu eğitimle Kahta da traktör sürücülerine güvenli traktör sürüş tekniklerini benimsetmek, trafik kazalarını azaltmak, doğru traktör kullanımıyla tarımsal işlerin güvenli yapılmasını sağlamaktır. Verilecek eğitim için personelimiz tescil kayıtlarından traktör sürücülerine ulaşmakta ve verilecek olan eğitime davet etmektedir. Biz buradan tüm traktör sürücülerini o günkü eğitime davet ediyoruz” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz