Toprak Evler Madde Bağımlıların Yuvası Oldu

  0
  89

  Adıyaman’da, farklı noktalarında bulunan ve metruk olarak yıkılmaya yüz tutmuş evler, madde bağımlılarının uğrak mekanı oldu.

  Tarihi ahşap evler zamana karşı ayakta durmak için mücadele ediyor. İlgisizlikten ve bakımsızlıktan yıkılmaya yüz tutan bu tarihi mekanlar, tinerci ve balicilerin mekanı oldu.

  Gölbaşı Caddesindeki tarihi evler başta olmak üzere birçok noktadaki evleri mesken tutan madde bağımlılarına vatandaşlar sert tepki gösterdiler.

  Mahalle sakinleri bu durumdan şikayetçi olduklarını dile getirerek defalarca yetkililere bildirildiği halde bir önlem alınmadığını ileri sürdüler.

  Bu toprak evlerde tiner çeken madde bağımlısı gençlerin çevreye korku sardığıhı vurgulayan Mahalle sakinleri, şunları kaydetti:

  ”Akşam üzere çocuklarımızı mahalle bakkalına dahi yollamıyoruz. Korkuyoruz, çünkü bu evlerde grup halinde ne yediği belirsiz tipler var. Bizlere ve çocuklarımıza zarar verilmesinden korkuyoruz. Mimari yapısını ve doğal özelliğini yansıtan birer eser olarak, turizm değeri taşıyan mekanlar. Fakat bu evlerle kimse ilgilenmiyor. Yetkililerden bu evlerin turizme katılmasını, kültürümüzün yaşatılmasını istiyoruz. Bu arada bu evlere gelen çocuklarda bizim memleketin çocuklarıdır. Bunların barınacağı alanlar oluşturarak, güzel bir ortamda bu çocuklar ıslah edilebilir. Bizler mahalleli olarak yetkilileri havaların soğumadan bu duruma el atmalarını bekliyoruz”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz