TOKİ Yolunda Sona Gelindi

  0
  77

  Adıyaman Belediyesi tarafından Esentepe TOKİ yolunda sürdürülen yol yapım ve genişletme çalışmalarında sona gelindi.

  Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince, Esentepe TOKİ yolunda sürdürülen yol yapım ve genişletme çalışmalarında sona gelindi. Güzergâhın trafiğine daha rahat bir nefes aldırmak amacıyla yoğun faaliyetlerin sürdürüldüğü bölgede Esentepe, TOKİ ve Yenimahalle’nin ulaşımı daha kolay sağlanacak.

  Özellikle son yıllardaki yoğun yapılaşmadan dolayı artan ihtiyacı ciddi şekilde karşılayacak olan yol yapım çalışmalarından oldukça memnun olduklarını dile getiren bölge sakinleri, Adıyaman Belediyesine teşekkür ederek, “Özellikle son yıllarda Esentepe güneyinde hızlı bir yapılaşma yaşanıyordu. Sürekli yeni yerleşim alanlarının açılması ile mevcut yol trafiği kaldıramaz oldu. Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalar neticesinde tamamlanmak üzere olan yolumuz büyük bir ihtiyacı gidereceğe benziyor. Bu konuda gayret gösteren belediye başkanımız Hüsrev Kutlu’ya ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

  Yolun tamamlandığını, kısa süre içerisinde de refüj ve trafik ışıkları yerleştirme işlemlerinin yapılacağını dile getiren Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri ise konu ile ilgili yaptıkları açıklamada, “1. Çevre Yolu ile 4. Murat Bulvarı arasındaki mesafenin tamamını genişletmiş bulunuyoruz. Geniş kaldırımlarıyla birlikte yürüyüş ve bisiklet yolu da yapıp, orta refüj ve ışıklandırmasının da tamamlanması ile örnek bir yol haline gelecek olan bu yolumuz, bölgenin yükünü ciddi şekilde ortadan kaldıracaktır” şeklinde bilgi verdiler.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz