Tıp ve Eğitim Fakültelerinde Okuyan Öğrencilere Seminer Verildi

  0
  31

  Adıyamanlılar Vakfı daha evvel bursiyer öğrencilere yönelik başlatmış olduğu kariyer günleri Tıp, Sağlık ve Eğitim Fakültelerinde Okuyan Öğrencilerle son buldu.

  Burs Komisyonu ve Üniversiteliler Komisyonu işbirliğince düzenlenen son kariyer günleri seminerine konuşmacı olarak Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Genel Sekreteri Mamut Göksu ve yine vakfın kurucu üyelerinden Abdulgani Tekin katıldı.

  Son derece önemli bilgilerin aktarıldığı seminerde bir konuşma yapan Abdulgani Tekin, insanlar arasındaki en büyük sıkıntı iletişim sıkıntısı olduğuna dikkat çekerek, özellikle zamanını ve bulunduğu yerin değerini iyi bilmeleri konusunda tavsiyelerde önemli tavsiyelerde bulundu.

  Tekin,  “Bu aşamadan itibaren hepimiz bir aile konumuna geldik. Kimin ne gibi sıkıntısı veya isteği olursa kapımız ve telefonumuz her zaman açıktır. Geleceğin gençleri olarak zamanın nasıl ve ne şekilde geçtiğini hepimiz biliyoruz. Bu kısa hayat içerisinde zamanınızın değerini çok iyi bilmeniz lazım. Özellikle dünya kültürünün başkenti olan İstanbul gibi bir yerde okumanın apayrı bir özelliği olduğunu unutmamak gerekir.  Nerede geldiğinizi ve kim olduğunuzu asla unutmamanız lazım. Davranış biçimi konusunda ise kendinize layık görmediğiniz bir şeyi başkasında da asla istemeyiniz. Nerde olursa olun kaliteli insan yetiştirmesi en büyük hedefiniz olsun. Sizin için ön önemli şey insanların duasını almaktır. Bunu sağlarsanız hem işiniz rast gelecek ve hem de kendi işinizde başarılı olmaya mahkûmsunuz” diyerek öğrencilere başarılar diledi.

  Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Genel Sekreteri Mamut Göksu ise, “Bir öğrenci kendini geleceğe hazırlamak istiyorsa mutlak surette iyi bir çevre edinmesi şarttır. En önemli tavsiyem bigane (duyarsız) olmayınız. Yıllar önceki şartlar ile bugünkü şartları kıyaslaştırarak bulunduğunuz yerin değerini ve kıymetini iyi bilmeniz lazım. Çok iyi şartlarda eğitim aldığınız bir gerçektir. Her kuşak sizin gibi böyle şanslı olmayabilir. Bu şansını iyi kullanmakla birlikte iyi insan yetiştirmesinde de önemli rol düşmektedir. Bunu asla unutmayın ki bu ülkenin geleciğini sizler yöneteceksiniz. Hepiniz yarın devletin yönetim mekanizmasında önemli mevkilerde olacaksınız. Böylece sizden sonra gelecek olan kuşaklara iyi bir miras bırakırsanız hep hayırla yad edilirsiniz. Bunun için çok çalışmanız ve mücadele etmeniz gerekiyor” dedi.

  Adıyamanlılar Vakfı Eğitimden sorumlu başkan Yardımcısı Abuzer Korkmaz ve Üniversite Komisyonu Başkanı Ramazan Oruç ise, kariyer günleri kapsamında düzenlenen seminerlerin öğrenciler için gerek iletişim ve gerekse bilgi birikimi konusunda büyük fayda sağladığını belirterek emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

  Toplantının kapanış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal da;  bu tür hayır kurumların amacı kimsesizlerin sesi olmak ve imkanı olan ile olmayanlar arasında köprü görevini yerine getirmek olduğunu belirterek, “Buraya öğrenci kardeşlerimizi sadece burs vermek için çağırmıyoruz. Başta tanışma ve kaynaşma olmak üzere öğrenci kardeşlerimizin sosyal alanında da kendini çok iyi geliştirmesi gerektiğine inanıyoruz. Bir insan özellikle sosyal alanında zayıf kalmışsa burada mutlaka büyük bir eksiklik var demektir. İşte bu eksikleri gidermek ve birbirimizi çok daha yakinen tanımak için buradayız” diyerek, seminerlerin beklenenden çok daha verimli geçtiğine inandığını söyledi. seminermahmutgoksu

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz