Tıp Fakültesi Kadın Doğum Ve Çocuk Hastanesi Olacak

  0
  89
  Tıp Fakültesi Kadın Doğum Ve Çocuk Hastanesi Olacak
  Tıp Fakültesi Kadın Doğum Ve Çocuk Hastanesi Olacak

  Adıyaman Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi binasıyla ilgili Adıyaman Üniversitesi akademik ve idari birimlerden oluşan inceleme ve değerlendirme heyetinin araştırmaları sonuçlandı.

  Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’nün direktif ve talimatları ile mevcut sağlık tesislerinin genel durumu ve halkın ihtiyaçları ele alınarak yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda, mezkûr binanın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak kullanılmasının daha uygun olacağı ortaya çıktığı bildirildi.

  Şehir merkezinde 2012 yılından itibaren hizmet veren Adıyaman Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi binası, İl Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile yapılan mutabakat sonucu 21.06.2015 tarihinde Adıyaman’a yeni yapılan 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasına taşındığı hatırlatıldı.

  Halkın ihtiyaçları ele alınıp, İlin mevcut sağlık tesislerinin genel durumu ve Adıyaman Üniversitesi’nin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapılan araştırma sonucunda Adıyaman Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi binasının Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak kullanılmasının uygun görüldüğü aktarıldı.

  Toplumun kolay ulaşabileceği ve Mimari projesi hastane olarak tasarlanarak 3 yıl önce hizmete giren Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Binası, 19 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olduğu, 186 yatak olan kapasitesinin istenildiği takdirde 280 yatak kapasitesine ulaşabileceği ifade edildi.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz