Teşekkürler Adıyaman

  0
  119

  Adıyaman Duruş Gazetesi olarak yayım hayatına başladığımız günden bu yana tek gayemiz Adıyaman’ın sorun ve problemlerinin çözümü konusunda kamuoyu oluşturmak olmuştur.

   

  Sorunları çözülmüş, problemleri ortadan kaldırılmış, daha yaşanılabilir ve geleceğim olan çocuklarımıza her şeyiyle eksiksiz bir il bırakma adına başlattığımız mücadelemizde çoğu zaman engellerle karşılaşsak da bu engelleri, bizim gibi düşünen, derdi Adıyaman olan duyarlı hemşerilerimizle alt etmeyi bildik.

   

  Benzer bir olayı geçtiğimiz haftalarda, ölüm yoluna dönen Adıyaman-Çelikhan yolunu gündemimize aldığımızda bir kez daha yaşadık.

   

  Görevini yerine getirme yerine, yazılanlara tahammül edecek iradeye de sahip olmayan bazı zihniyetlerin gazetemizi ve şahsım adına açtığı tazminat davasından sonra bizi bu mücadelede yalnız bırakmayan Adıyamanlı hemşerilerimize, STK temsilcilerimize ve bütün Adıyaman sevdalılarına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

   

  Bu teşekkür; aslında şahsıma ve gazetemize verilen desteklerden dolayı değil, bu teşekkür; Birkaç Adıyamanlının memleket meselesinden dolayı bir araya geldiğinde artık sloganlaştırdığı ‘SAHİPSİZ MEMLEKET’ kavramının bir nevi ortadan kaldırılışının başlangıcı olduğunu düşündüğüm için…

   

  Birileri şunu artık iyi bilsin ki; bu il artık ‘SAHİPSİZ’ değil!

   

   

  Gelelim bu davanın açılmasına sebep olan konulara, yani yol problemimize…

   

  11 yıllık Ak Parti iktidarında bir ağ gibi döşenen duble yollar, demiryolları ve denizaltı ile yerüstü ulaşım ağları ile ülkemiz bu anlamda Avrupa’yı geçmiş durumda. Ancak ülke genelinde yaşanan bu güzellikler maalesef ilimize yansımış değil.

   

  11 Aralık 2013 tarihinde Adıyaman-Çelikhan yolunda, yol kenarında bariyer olmadığı gerekçesiyle devrilen ve henüz hayatının baharında olan 22 yaşındaki bir öğretmenin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan kaza işte bunun bir sonucudur.

   

  Bununla ilgili yaptığımız haberden rahatsız olan Karayolları 8. Bölge Müdürünün sonrasında gazetemiz ve şahsım adına açtığı dava da bizim için bir şeref  madalyasıdır!

   

  Ne şahsıma ve gazetemize açılan 8 bin TL’lik tazminat davası, ne de bir başka şey bizi bu yoldan alıkoyamayacaktır.

   

  Doğru bildiğimiz vatandaşın menfaati neyi gerektiriyorsa onları yazmaya devam edeceğiz.

   

  Çünkü artık Adıyaman, ‘kuzu millet’ diyarı değil!

   

  Çünkü artık bu memleket ‘SAHİPSİZ’ değil!

   

  Bu memleketin sahibi bütün Adıyamanlılardır!

   

   

  Adıyamanlılar olarak, bugün ilimize gelecek olan Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan da, kendisine her fırsatta destek veren bu ilin halkının sesini duymasını istiyoruz.

   

  Onun verdiği yetkileri samimiyetsizce kullananlara karşı gerekeni yapmasını istiyoruz.

   

  Ve Adıyaman’ın artık üvey evlat olmadığını göstermesini istiyoruz.

   

  Vatanını devletini seven Adıyamanlılar hak ettiği hizmetleri istemesi suç mu?

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz