Terör Olayları Ülkücüleri Sokaklara Döktü

  0
  99

  Terör Olayları Ülkücüleri Sokaklara Döktü

  Türkiye’nin değişin bölgelerinde son zamanlarda meydana gelen terör olayları Adıyaman’da ülkücüleri sokağa döktü.

  Kent merkezinde akşam saatlerinde MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün, Başkan Yardımcısı Mustafa Gündoğan ve MHP Merkez İlçe Başkanı başta olmak üzere yaklaşık 500 kişi Demokrasi Parkı önünde toplandı.

  Ülkü Ocakları üyeleri bir süre burada PKK aleyhine slogan attı. Daha sonra grup burada yapılan basın açıklamasının ardından tekbirler eşliğinde Kapcami Mahallesi Sümer Meydanında bulunan MHP il binası önüne geldi.

  Burada toplanan kalabalık burada saygı duruşu istiklal marşının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

  -GÖLBAŞI’NDA HDP İLÇE BİNASINI TAŞLADILAR

  Gölbaşı’nda 75. yıl meydanında toplanan Ülkü Ocakları üyeleri 500 kişi ellerinde Türk Bayrakları ile PKK aleyhine slogan atarak Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan HDP İlçe başkanlığı binası bayrak asmak istedi.

  Gruba polis izin vermezken, bir süre polis ile grup arasında tartışma yaşandı. Grup daha sonra yerden aldıkları taşlar ile HDP İlçe binasına attılar. Olay yerine gelen MHP İlçe Başkanı Mustafa Çırakoğlu, grubu sakinleştirerek dağılmalarını istedi. Bir süre slogan atan grup daha sonra dağıldı.

  -BESNİ’DE HDP İLÇE BİNASINA TÜRK BAYRAĞI ASTILAR

  Akşam saatlerinde Ülkü Ocakları üyesi 400 kişi ilçe merkezinde bayraklar ile süsledikleri araçları ile konvoy eşliğinde gezdi.

  Daha sonra Yeni Besni Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan HDP İlçe binası önünde yürüyen grup, terör örgütü aleyhine slogan atan gruptan 2 kişi HDP İlçe binasının çatı katına çıkarak Türk Bayrağı astı.

  Grup daha sonra burada saygı duruşunda bulunduktan sonra, istiklal marşını okumasının ardından dağıldılar.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz