Terör Kurbanlık Satışlarına Olumsuz Yansıdı

  0
  70

  Ekonomide yaşanan belirsizlik ve terör olaylarının tırmanması, kurbanlık satışlarına olumsuz yansıdı.Adıyaman hayvan pazarında hareketlilik olmaması da hayvan satıcılarını kara kara düşündürüyor.Özellikle Hakkari,Ağrı, Diyarbakır’dan Kurban Bayramı’na bir, bir buçuk ay kala kurbanlıklar getirilirken bu sene bilhassa büyükbaşlar henüz getirilmedi.     

   “Bayrama Az Bir Zaman Kaldı Kurban Alan Yok”

   Kurban satıcıları yapmış oldukları açıklamalarda ekonomide yaşanan belirsizliğin bu sene kurbanlık satışlarına olumsuz yansıdığını söyledi. Keçeci, bu olumsuzlukta terör olaylarının tırmanmasının da çok büyük etkisi olduğunu kaydetti. Geçtiğimiz yıllarda Güneydoğu ve Doğu illerimizden ilimize kurbanlıklar, Kurban Bayramı’na bir, bir buçuk ay önceden getiriliyordu. Kurbana 20 günden az bir süre kalmasına rağmen piyasa çok durgun ve kurban pazarında doğru dürüst kurbanlık yok.” Dediler.

  “Dışardan İlimize Kurban Gelmemesi Nedeni Terör Olayları”

   Piyasadaki belirsizlikten dolayı kurbanlık hayvan yetiştiricisinin tedirginlik yaşadığının altını çizen kurban satıcıları “Yetiştirici bu yüzden kurbanlıkları geç piyasaya çıkarmak istiyor. Bir de Türkiye’de hayvan sayısı oldukça az. Terör olayının yaşandığı bir yerde kim hayvan besleyebilir, nasıl besleyebilir? Tabii o da bir soru işareti. Bu sıkıntı, son günlerde büyük bir ölçüde terör olaylarının tırmanmasından kaynaklanıyor.

  BHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz