Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi, Yarışmalarda Plc Cihazı Kazandı

  0
  64

  Kontrolkalemi.com ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi, Okullara Destek Projesi kapsamında, Mikrodev PLC desteği ile Meslek Liseleri PLC Eğitimlerini Destekleme Projesine katılan meslek liseleri arasında Adıyaman Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi PLC cihazı kazandı.
  Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Adıyaman Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Aziz Recep Dülger, “Elektrik Elektronik ve Teknoloji Bölümü Elektrik Öğretmeni İsmail Bağcı hocamızın katılımı ve yürüttüğü proje sorumluluğu ile okulumuz PLC kazanmıştır.
  Okulumuzun kazandığı son teknoloji ile donatılmış olan PLC, dünyada bir ilk olarak ta entegre GSM’li PLC özelliği taşımaktadır. Meslek liselerinde son teknoloji ile eğitim verilmesi bilicinde bulunan okul öğretmenlerimiz benzeri projelerin takipçisi olup öğrencilerimizi son teknoloji ile donatmaya özen göstermektedir. Teknolojinin ve çağdaşlaşmanın öncüsü olan okulumuz üretken bireyler yetiştirerek Adıyaman’ın sanayi ve teknolojisinin gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır. Meslek liselerine verilen önemin artması ile teknoloji ve sanayi alanında yetişen bireylerin artması Türkiye’mizin gelişmesine büyük katkı sağlayacak olup gün geçtikçe mesleki eğitimin ön plana çıkmasına vesile olacaktır.
  Bu proje kapsamında öncelikle projeyi okulumuza kazandıran İsmail Bağcı hocamıza, projeye katılan 11/D sınıfı öğrencilerinden Muhammed Mustafa Aydık, Zübeyir Erdem ve Mehmet Kılıç isimli öğrencilerimize ayrıca desteklerinden dolayı elektrik ve elektronik bölüm şefimiz Yahya Oral hocamıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz