TEÇ-SEN’den ‘Hafta Sonu Kursları’ Tepkisi: Hakkımız Verilsin

  0
  147

  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Yeşilay şubesi tarafından “Benim Yeşilay’ım”projesi kapsamında Cumhuriyet İlkokulunda öğrenciler ile buluştu.

  Adıyaman Yeşilay Şubesi “Benim Yeşilay’ım”projesi kapsamında Cumhuriyet İlkokulunda öğrenciler ile bir araya geldi.

  Adıyaman Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine Yeşilay ile ilgili bilgiler verdi.

   

  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Yeşilay Şube Başkanı Hakan Özöncel, Yeşilay Cemiyeti’nin Türkiye’nin en eski cemiyeti olduğunu ve 1920 yılında kurulduğunu belirterek “Yeşilay’ın hedef kitlesi gençler ,mücadele alanları içerisinde özellikle alkol, sigara, madde bağımlılığı ve son yıllarda maalesef giderek artan teknoloji bağımlılığı gelmektedir” dedi. Yeşilay Cemiyeti’nin hedef kitlesi olan gençlere yönelik kötü alışkanlıklar konusunda yıl boyunca eğitimlerin devam ettiğini belirten Özöncel, “Madde bağımlılığı, sigara, alkol, kumar ve teknoloji bağımlılığında asıl olan koruyucu önlemler. Yani bu illetlere müptela olmadan hedef kitlemiz gençleri, yarınlarımız, umutlarımız olan gençleri korumak” diye konuştu. Sağlıklı nesil sağlıklı gelecek sloganından hareketle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bu tür zararlı alışkanlıklardan sakınmaları husunda bilinçlendirmeye yönelik bu projenin şehrimize ve ülkemize katkı sunacağına olan inancımız bizim motivasyonumuzu daha da artırıyor dedi. Bağımlılıktan kurtulmak için rehabilitasyon sürecinin çok emek isteyen bir süreç olduğunun altını çizen  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman  Şube Başkanı Hakan Özöncel, “Ancak yüzde yirmisini rehabilite  edebilmekteyiz. Yani şunun altını çizmek istiyorum önemli olan uyuşturucu madde bağımlılığında önleyici tedbirlerdir.  Bu konuda tüm kamu kurum ve kuruluşlarının ve toplumun her kesiminin  sorumluluk alması bizleri mutlu ediyor.

  Bu mücadelede özellikle ailelere de çok büyük görevler düşmekte; benim çocuğum yapmaz, benim çocuğum akıllıdır gibi öngörüler kesinlikle doğru değil. Herkes hassasiyetle ve titizlikle üzerine düşeni yapmalı. Çünkü  uyuşturucu, kumar,madde,alkol,tütün ve teknoloji  bağımlılığı dünyada hızla  artmaktadır Bu tehlikeden geleceğimizin yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı korumalıyız.”şeklinde konuştu.

  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Yeşilay şubesi tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

   

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz