Tartan Atletizm Pistinin Yapımına Başlandı

  0
  55

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman Merkez Karaali Mahallesi Eğriçayı Parkı mevkiinde yapımına başlanan Tartan Atletizm Pistinde incelemelerde bulundu.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tesisler Daire Başkanlığı tarafından yapımına başlanan  Adıyaman Tartan Atletizm Pistinin yapım çalışmalarını yerinde inceleyerek yapımı üstlenen ilgili müteahhitten bilgi alan Vali Demirtaş, çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi.

  Adıyaman merkez Eğriçayı yan tarafında yapılacak olan Tartan Atletizm Pistinin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 25.10.2013 tarihinde ihale edilerek, yapımına başlandığını belirten Vali Demirtaş, “Adıyaman halkına daha iyi ve kaliteli tesislerde hizmet sunabilmek amacıyla 35 Bin metrekare alan üzerine yapımına başlanan tesiste Tartan atletizm pisti, ışıklandırmalı futbol sahası yapılacaktır. Bu tesisin tamamlanarak hizmete sunulması ile birlikte Adıyaman’da 7’den 70’e herkesin spor yapabilmesine imkan sağlayarak halkımızın sağlıklı bir yaşam için ihtiyaçlarına cevap verebilecek tesisleri ilimize kazandırmış olacağız”dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz