Suyu Kesilen Vatandaştan Pankartlı Protesto

  0
  42

   Besni ilçesi Oyalı Mahallesinde ikamet eden eski Halk Bankası Müdürü Ali İlbeyi, borcu olmadığı halde belediyenin kendi suyunu kestiğini iddia ederek, evinin önüne pankart astı. 
  Besni ilçesi Oyalı Mahallesi Gölbaşı Caddesi No:2’de ikamet eden Ali İlbeyi, su aboneliğinin bulunmasına ve su borcunun olmamasına rağmen evinin içme suyunun kesildiğini dile getirdi. Ali İlbeyi, evinin önüne ‘Bu Konutun Suyu Besni Belediyesi Tarafından Kesilmiştir’ yazılı bir pankart asarak tepki gösterdi.
  Ali İlbeyi, 2007 yılında o dönemin Belediye Başkanı İbrahim Öztürk tarafından su aboneliği aldığını ve yine şimdiki Belediye Başkanı İbrahim Öztürk döneminde suyunun kesildiğini söyledi.
  İlbeyi, “10 gündür mağdur durumdayım. Belediye yetkililerinin dediklerine göre biz suyu yanlış yerden almışız. İlerleyen tarihte uygun bir yere depo yapacaklarını ve suyu oradan vereceklerini söylüyorlar. Buradaki yerleşim yerlerinin hepsi de suyu benim gibi direk alıyor. Oyalı Mahallesinde bulunan diğer evlerin suyu neden kesilmedi de benim gibi 3-5 kişinin suyu kesildi. Burada sürekli yaşıyorum. Burası bağ evi değil, benim neden suyu mu kestiler ? ” dedi.
  Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk ise, kaçak su kullanımını önlenmesi için bağ evlerinde su kullanımına izin vermeyeceklerini belirterek, şebeke suyu ile bahçe sulanmasına karşı olduklarını, ilçede sonbahar ve kış aylarında suyun yeterli olduğunu, Haziran ve Eylül ayları arasında suyun ilçeye yetmediğini dile getirdi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz