Suriye’ye 2 TIR Yardım

  0
  114

  Adıyaman’da MÜSİAD öncülüğünde Suriye’ye 2 TIR dolusu yardım yollandı.

  Adıyaman Valiliği önünde uğurlama programına Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Emniyet Müdürü Metin Alper, İHH Adıyaman Temsilcisi Fadıl Akkuş, MÜSİAD Adıyaman Temsilcisi Şerif Yıldırım ile TSK tescilcileri katıldı.

  Suriye’de insanlık dramı yaşandığını belirten Adıyaman Valisi Abdullah Erin,”Suriye’de hepimizin bildiği gibi insanlık dramı yaşanıyor. Orada komşumuz aynı zamanda akrabalık bağı bulunan ve tarihi birlikteliğimiz olan Suriye’deki kardeşlerimize yönelik gerçekten insanlık dışı insanlığın hiçbir değerlerle bağlaştırılmayacak zulümle karşı karşıya olan insanlarımızı oradaki yaşayan insanlar bu trajediye yer ve sebep olanlar buna seyirci kalanlar bu insanlık yürünürken buna sebep olanlar ve buna destek olanların hepsi kınıyoruz. Türkiye başından itibaren kendi coğrafyasında yaşanan ve geçmiş bağlantıları bulunan kardeşleri bağları bulunan bu insanların yakınları ve orada yaşayan insanların sıkıntılarını hafifletmek karşı karşıya kaldıkları bu zulmü, sıkıntıyı sonlandırmak için uluslararası arenada gerek hükümetimiz gerekse vatandaşımız hepsi büyük bir duyarlık içerisinde hareket ettiler. Bu genel tutum içerisinde Adıyaman’da bu olayların yaşandığı ilk günden itibaren gerek sivil toplum kuruluşlarıyla gerek vatandaşlar bu zulme sessiz kalmadı. Ve elinden gelen bütün imkanları Suriyelilere kardeşlerine seferber etmeye çalıştılar. Hepinizin bildiği gibi zaten şuanda Adıyaman’da 10 bine yakın Suriyeli vatandaşımız buradaki insanlarla tam bir kardeşlik içerisinde, huzur içerisinde yaşamlarını devam ettiriyorlar. Bu insanlarımıza sivil toplum kuruluşlarımız ve yerel yönetimlerimiz devletimizin verdiği desteğin yanında her türlü desteği vermeye devam ediyorlar.” dedi.

  MÜSİAD’a teşekkür eden Erin, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Aynı zamanda bugünde bu süreç içerisinde oradaki kardeşlerimize ulaştırılmak üzere uyguladıkları yardım kampanyaları vardı ve toplanan bütün malzemeler oradaki kardeşlerimize gönderilecek kendilerine teşekkür ediyorum. MÜSİAD önderliğinde burada toplanan 2 TIR malzemeyi inşallah oradaki kardeşlerimize ulaştırmak için yola çıkacak.”

  Yapılan konuşmanın ardından İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürç’ünün okuduğu duanın ardından yardım dolu 2 TIR yola çıktı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz