Suriyeli Öğretmenler Mesleklerini Devam Ettiriyor

  0
  119

  Suriye’de Yaşanan iç savaştan dolayı Türkiye’ye sığınmacı olarak yerleşen öğretmenler mesleğini Adıyaman’da devam ettirmenin heyecanını yaşıyor.

  Halk Eğitim Merkezine Bağlı olarak görev öğretmenler Musalla Mahallesi’nde bulunan Atatürk İlköğretim Okulunda hem Suriyeli öğrencilere ders veriyor hem de mesleklerini devam ettiriyor.

  Konu ile açıklamalarda bulunan Fatma Öğretmen,  “Türkiye’deki okulların düzenli ve temiz çok memnunum. Ülkemizde yaşanan şavaştan dolayı 3 yıl önce Türkiye’ye sığındım türkiye bana kucak açtı. 1 yıl çadır kentte öğretmenlik yaptım. 2 yıldır da Adıyaman Atatürk Öğretim okulunda görev yapıyorum. 2 kızımda benim gibi öğretmen ama onlar halep’teler şuanda. Ben mesleğimi Adıyaman’da sürdürdüğüm için çok mutluyum.  Çocuklarıma Arapça dili ve Kur’an öğretiyorum. Eşimi 20 yıl önce kaybettim. 4 çocuğum var. Adıyaman’da bulunan 2 çocuğumla hayata tutunuyorum. Diğer 2 çocuğum Suriye’nin Halep kentinde yaşıyor. Buradaki kız çocuğum da öğretmenlik mesleğini yürütüyor. Suriye’ye dönme hayalim kalmadı. Türkiye’de yaşamaya devam edeceğim. 30 yıldır öğretmenim” dedi.

   “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a her gün dua ediyorum”

  Fatma öğretmen, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çocuklarımdan daha çok dua ediyorum. Erdoğan’ı görmeyi çok istiyorum. Her gün kendisine namaz kıldıktan sonra dua ediyorum. Allah, Erdoğan’ın sağlık ve güvenlik versin. Allah, Erdoğan’dan razı olsun. Suriyelilere sahip çıktı. Türkiye’ye teşekkür ederim.” Şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz