Suriyeli Dilenci Çocuklar Esnafa Kan Kusturdu

  0
  116

  Adıyaman’ın trafik yoğunluğuna göre dilenen Suriyeli çocuk dilencilerin bu seferki adresi, Atatürk bulvarı dursun çavuş camii ışıklarında bulunan refüj oldu.

  Faciaya davetiye çıkaran Suriyeli dilenci çocuklar, canlarını hiçe sayarak trafiği hem tehlikeye düşürüyor hem de sürücülere zor anlar yaşatıyor.

  Son olarak yoğun şikayet üzerine emniyetin motorize  yunus ekipleri, Suriyeli dilenci çocukların dilendiği ve trafiği tehlikeye düşürdüğü  ihbarını alarak yoğun çalışma başlattı.

  Polis ekiplerini gören Suriyeli dilenciler ellerinde bulunan poşetleri atarak mahalle aralarına doğru kaçmaya başladı.  Motorize yunus ekipleri ise sokak aralarında kaçan dilenci çocukları kıskıvrak yakaladı. Yakalanan Suriyeli dilenci çocukların üzerinde ise 1 adet beş lira ve bozuk paralar olmak üzere tam 30 TL çıktı.

  Orada bulunan esnaflar gazetecilere yaptıkları açıklamada, “Biz ne yaparsak yapalım bu Suriyeli dilencilerin önüne geçemiyoruz. Ekmek, yemek, veriyoruz, beğenmiyorlar, zaten hep aynı kişi, 2 kişiler ,kardeşler zaten biri 11 diğeri ise 5 yaşında. Arabaların önüne atlıyorlar, kapılarını açıyorlar, camlarına vurup para istiyorlar. Ben kendim lastikçi dükkan var, 11 yaşında olan Muhammed isimli Suriyeli çocuğa dedim ki gel yanımda çalış sana haftalık belirli bir ücret vereceğim. Bana döndü dedi ki ben 200 TL kazanıyorum gelip çalışmam. Bize kan kusturuyorlar, biz şikayet ediyoruz, sonra 2 saat sonra gelip tekrardan dileniyorlar, yetkililerden bu duruma el atmalarını istiyoruz.” dediler.

  Dilenciler, daha sonra olay yerine gelen zabıta ekiplerine teslim edildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz