STK’lardan PKK’ya Tepki

  0
  53

  Adıyaman’da Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri ve üyeleri, PKK terör örgütünün Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yaptığı saldırılara tepki gösterdiler.

  Cuma namazı çıkışında Demokrasi Parkında toplanan gruba Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ve AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen de destek verdi.

  Grup adına açıklamada bulunan Molla Ahmet Derneği Başkanı Abdurrahman Gürbüzcan, “Ülkemizde huzur ve istikrar ortamına demokrasimize, kardeşliğimize son zamanlarda da dini değerlerimize mabetlerimize yönelik saldırılarını arttıran, camileri yakıp yıkan, eğitim yuvarlarını ateşe veren ve çocuklarımızı siper olarak kullanan, bununla da yetinmeyerek kendilerinden olmayanlara hayat hakkı tanımayan, yaşlı genç, kadın çocuk demeden saldıran, yaralayan kaleden bölücü terör örgütünün bu barbarca tutumu karşısında sivil toplum kuruluşları olarak sesimizi yükseltmek için burada bulunuyoruz” dedi.

  “Herkes biliyor ki, terörün dili, dini, rengi, ırk ve hiçbir mazereti olamaz terör, söyleyecek olmayanların başvurduğu bir metottur. Son zamanlarda daha da şiddetlenen tüm bu terörist saldırıların hedefi ülkemizdir. 80 milyonun bu topraklardaki bin yıllık kardeşliğidir” diyen Gürbüzcan, şöyle dedi:

  “Son dönemde İslamın sembollerine 13 asırdır ezan sesinin dinmediği mabetlerine İslam’ın en büyük eğitim yuvarlarından olan medreselere yönelik saldıralar açıkça göstermektir ki, hain örgüt yüce dinimizi ve kutsal kitabımız olan Kur’anı Kerimi doğrudan hedef almakta ve inancımıza olan düşmanlığını kusmaktadır. Hain örgütün sözde mevzilerinin ardından çocukları, kadınları ve gençleri kendine siper ederek gerçekleştirdiği bu saldıralar, ülkemizin huzur ve güvenliği için gözünü kıpmadan görev yapan kahraman güvenlik güçlerimizi ve masum vatandaşlarımızı doğrudan hedef almaktadır. Bizde sivil toplum kuruluşları olarak bu hani terör girişmelerini boşa çıkarmak, terör karşısında orakta tavır olmak, bin yıllık kardeşliğimizi dimdik ayakta durduğunu göstermek ve sağduyumuzu korumak adına sesimizi yükseltiyoruz”

  – GÜVENLİK GÖREVLİLERİ YETKİSİNİ KULLANIYOR

  Güvenlik güçlerinin yetkilerini kullandığını belirten Gürbüzcan, şunları kaydetti:

  “Vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak, elbette ki devletimizin ve onun güvenlik güçlerinin teme görevidir. Bize düşen ise terör ve bölücülük karşısında sesimizi yükseltmek ve teröre pirim vermeyeceğimizi, bin yıllık kardeşliğimizi kimsenin bozamayacağını haykırmaktadır. Hain terör örgütü ve onu maşa olarak kullanan uluslar arası şebekeler çok iyi bilsin ki, bizler bu topraklarda var oldukça onlar kirli emellerine asla ulaşmayacaklar. Biz hep birlikte büyük ve parlak bir geleceği doğru ilerleyeceğiz. İnananlar kazanacak, kardeşlik kazanacak sivil toplum örgütleri olarak diyoruz ki, bireysel özgürlüklere ve birlikte yaşama iradesine evet, teröre ve bölücülüğe sonuna kadar hayır”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz