STK’lar Vali Demirtaş’ı bilgilendirdi

  0
  74

  Çelikhan’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve Mahalle muhtarları Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek Karmkuk içme suyu konusunda bilgilendirme yaptılar.

  Sivil toplum kuruluşları adına platform sözcüsü Abumüslüm Çakmak, Karmukuk içme suyu süreci ile ilgili olarak stk’ların yaptığı çalışmaları Vali Mahmut Demirtaş’a anlatarak, Vali Demirtaş’ın sürece müdahil olmasını ve bu sorunun kısa süre içerisinde çözülmesini istedi.

  Karmukuk içme suyunun Çelikhan için bir zaruret olduğunu ifade eden Çakmak, Çelikhan’a cazibe ile gelebilecek tek suyun bu kaynak olduğunu, bununda hem idari hem de mahkeme yolu ile verildiğini anımsattı.

  Köylülerin hiçbir şekilde mağdur edilmediğini savunan Çakmak, Çelikhan’ın köyleri ile bir bütün olduğunu ve olaya bu bağlamda yaklaştıklarını aktardı.

  Yaklaşık 2 ay önce istenilmeyen bir olay yaşandığını ve bu olayda bir köy korucunun şehit birinin ise yaralandığını da hatırlatan Çakmak, bu olayların bir daha yaşanmaması için devletin en üst noktası olan Demirtaş’tan insiyatif almalarını istediler.

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, devlet olarak sürecin her noktasında olduğunu ve her türlü önlemin alınması hususunda gerekli birimlere talimatların verildiğini dile getirdi.

  Köylülerin bir takım endişeleri olduğunu ve devlet olarak köylülerin endişelerinin giderilmesi için çalışmaları yürüttüklerini de anlatan Vali Demirtaş, ortaya yeni mağduriyetler yaratmadan sorunun çözülmesi için çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti.

  Ortada bilgi kirliliğinin çok olduğunu da sözlerine ekleyen Vali Demirtaş, STK’ların bu tür bilgilendirmelerini önemli bulduğunu ve tüm taraflarla bu görüşmelerin yapılması gerektiğini de vurguladı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz