Spor İl Müdürü Ahmet Bağcı, Down Sendromlu Sporcuların Yüzme İsteğini Geri Çevirmedi

  0
  121

  Adıyaman Down Sendromlular Derneği Başkanı Zeynal Abidin Şenlik, Down Sendromlu Sporcular ve aileleri ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı’yı makamında ziyaret ederek, yüzmek istediklerini söylediler.

  Engelli Sporculara Adıyaman’da spor yapabilmeleri için bütün imkanlarını seferber ettiklerini belirten İl Müdürü Bağcı, Özel çocuklara yönelik yüzme kursu için çocuklardan ve ailelerinden gelen talep kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.
  Down Sendromlu özel sporcuların, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ait engelli aracı ile belli bir güzergahtan alınarak 100. Yıl Kapalı Yüzme Havuzuna getirileceğine vurgu yapan Bağcı, şöyle konuştu:
  “İl Müdürlüğü olarak özel çocuklar olarak tabir ettiğimiz zihinsel, bedensel ve işitme engelli çocuklarımıza yönelik spor aktivitelerimiz devam etmektedir. Bizim için özel çocuklar olan down sendromlu çocuklarımızın istekleri doğrultusunda yüzme kursu başlatacağız. Özel bir eğitim ve ilgi gerektiğinden dolayı antrenörlerimiz nezaretinde onları usta birer yüzücü olarak yetiştirmeye gayret edeceğiz. Ben aileleri ile birlikte gelen makam koltuğuma oturmak isteyen bu özel çocuklarımızın sıcaklığını ve samimiyetini sevgi ile nasıl ifade ettiklerine her an şahit oluyorum. Bu da beni inanılmaz mutlu ediyor. Siz ne kadar sevgi ile yaklaşır ve onlara dokunursanız onlarda o kadar cana yakın, sakin ve başarılı oluyorlar. Ben şimdiden Adıyaman Down Sendromlular Derneği Başkanı Zeynal Abidin Şenlik ve özel sporcularımızı spora teşvik eden ailelerine teşekkür ediyorum. Onların isteklerini yerine getirerek en kısa zamanda yüzme kurslarımızı başlatacağız. İlk etapta 4’ü kız -11’i erkek toplam 15 down sendromlu sporcu yüzme branşında faaliyetlerden yararlanacaktır.”
  Müjdeli habere sevinen özel sporcular daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz