SMMMO Başkanı Koca, Muhasebe Haftasını kutladı

0
89

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Murat Koca, 1-7 Mart Muhasebe Haftasını kutladı.

Ülkesi için üreten ,emek veren, çağdaş muhasebe standartlarına göre işletmelerin mali kayıtlarını ve bildirimlerini gerçekleştiren, bu işlemleri yaparken şeffaflık ve doğruluk ilkesinden ayrılmayan, mesleki etik ve kurallardan taviz vermeden isini titizlikle yapan bir camia olduklarını belirten Koca, mükellef ile devlet arasında bir köprü görevini ifa ettiklerini belirtti.

Değişen mevzuata ve dijital sistemlere zaman kaybetmeden hakim olmak adına her türlü maliyete katlanan ve bunu ekstra bir karşılık beklemeden gerçekleştiren büyük bir camia olduklarını vurgulayan Murat Koca, şunları kaydetti:

“Sayımız yüz binleri aştı ve her geçen gün aramıza yeni meslektaşlarımız katılıyor. Ülkemizin, şeffaf, öngörülebilir, sade ve kolay anlaşılır bir vergi sistemine sahip olması gerektiğine inanmaktayız. Bu kapsamda yapılacak, kanunların gözden geçirilmesi, vergilendirme süreçleri ile beyanname ve bildirimlerin sadeleştirilmesi ve sayılarının azaltılması gibi her türlü iyileştirme çalışmalarının destekçisi olma gayretinde olmaya devam edeceğiz.

Tüm kurum ve kuruluşlarımızla karşılıklı anlayış ve işbirliği içerisinde yürüteceğimiz çalışmalarda elde edeceğimiz her başarı bilinmelidir ki ülke ekonomimizin kalkınmasına ve gelişmesine koyulmuş bir tuğla olacaktır. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir meslektaşlarımızın, stajyerlerimizin, meslek adaylarımızın ve görünmez kahramanlar olan ofis çalışanlarımızın Muhasebe Haftasını kutluyor, dünyamız, ülkemiz meslektaşlarımız için sağlıklı, huzurlu nice günler diliyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz