Siyasi Partilerin İl Başkanlarıyla Seçim Güvenliği Toplantısı

  0
  131

  1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin Adıyaman’da huzur ve güven ortamında geçmesi amacıyla Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında Seçim Güvenliği toplantısı yapıldı.

  Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, İl Jandarma ve Garnizon Komutan Vekili Yarbay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ile Siyasi Partilerin İl ve Merkez İlçe Başkanları katıldı.
  Toplantıda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, seçim güvenliği ile ilgili olarak, bir hafta önce ilgili kurumların katılımı ile bir toplantı yapıldığını belirterek,’Seçimlerin, barış ve demokrasi şöleni içerisinde gerçekleşmesini arzu ediyoruz. Seçime girecek tüm partilerin seçim propagandası yaparken, birbirlerine karşı saygılı ve hoşgörülü davranması gerektiğine inanıyoruz”dedi.
  Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında bir araya gelen siyasi partilerin il ve merkez ilçe başkanları, ilgili mevzuat ve yüksek seçim kurulu kararlarıyla belirlenen seçim propaganda esaslarına ve yasaklarına uyulması; kaynak israfının ve çevre kirliliğinin önlenmesi, görüntü kirliliğine yol açılmaması için siyasi partilerin, il, ilçe ve belde binaları, açık ve kapalı toplantı yerleri ve çevresindeki güzergâhlar gibi mevzuat ve seçim kurullarının belirledikleri yerler dışında parti bayrağı, afiş, pankart, poster gibi materyallerin asılmaması konusunda görüş birliğine vardılar.
  Toplantıda il başkanları bu esas ve yasaklara uyulmasında gerekli hassasiyeti göstereceklerini ve özellikle halkın huzurunu bozacak yüksek sesli propagandanın yapılmaması hususunda ortak kanaat taşıdıklarını dile getirdi.
  Seçim sürecine doğru gittiğimiz şu günlerde seçimlerin huzurlu ve güvenli bir atmosferde yapılması ve milli iradenin şeffaf bir şekilde sandığa yansıması amacıyla her türlü güvenlik tedbirlerini en üst seviyede aldıklarını kaydeden Vali Demirtaş, “Geçtiğimiz seçimler Adıyaman’da huzur içerisinde, karşılıklı saygı ve hoşgörü esasları çerçevesinde yapıldı. Bu ortamın sağlanmasındaki katkılarından dolayı siyasi partilerimizin il başkanlarına ve Adıyamanlı hemşerilerimize teşekkür ediyorum. 1 Kasım’da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde de aynı anlayışın hakim olacağına inanıyorum”dedi.
  Toplantı, Vali Mahmut Demirtaş’ın seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulunması ve siyasi partilerin il ve ilçe başkanlarının karşılıklı görüş ve önerilerinin alınmasıyla sona erdi.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz