Şire Pazarı Esnafından Teröre Bayraklı Tepki

  0
  107

  Adıyaman’da, geçtiğimiz günlerde Adıyaman Belediyesi tarafından restore edilerek ihaleye çıkılan Şire Pazarı esnaflara teröre tepki göstermek için Pazar içerisini Türk Bayrakları süslediler.

  Geçtiğimiz günlerde Adıyaman temasları kapsamında ilk olarak AK Parti il teşkilatını ziyaret ederek partililere seslenen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, partide gerçekleştirilen programın sonunda İl Protokol üyelerinin katılımıyla Belediye tarafından yapımı tamamlanan Yeni Şire Pazarının açılışına katılmıştı.

  Şireci pazarı esnafları ise pazarı Türk Bayrakları ile süsleyerek birlik beraberliklerini göstermek tek bir vücut ile teröre karşı olduklarını dile getirdiler.

  Şire Pazarı esnafları yaptıkları açıklamada, şunları kaydettiler:

  “Bizler bu terör olaylarından bıktık ve onun siyasi uzantılarından da bıktık. Bir an önce bu siyasi uzantıları ile terörün elini çekmesini istiyoruz. Bizler Osmanlı torunları olarak bu vatanı çok kan dökerek aldık, yine olsa bugünde kan dökeriz. Allı bayrağımızın üzerinde bulunan kırmızı ise şehitlerimizin kanları ile meydana gelmiştir. Vatan namustur, bu vatanı hepimizin koruması gerek, birlik içinde teröre tepki göstermemiz lazım. Ben değil biz anlayışı ile ülkemize sahip olmamız gerek. Bu terörün bir an önce bitirilmesin destek veriyoruz. Bu nedenle Pazar esnaflarımızla birlikte burayı Türk Bayrakları döşedik, bizler gurur duyuyoruz”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz