Seyahat Acentaları Turizm Değerlendirdi

  0
  123

  Adıyaman’da turizmin durgun olmasına ilişkin açıklama yapan seyahat acentaları turizmin birlik, beraberlik çatısı altında el birliği ile kalkındırılması gerektiğini belirtti.

  Turizmin canlanması ve tarihi turistik yerlerin ön plana çıkarılması gerektiğini ifade eden seyehat acentaları, işletmecileri, yetkililerinden konu üzerinde birlik beraberlik içinde çalışmalar yapmasını diledi.

   

  Turizmin kalkınması için çözüm yolları aranması gerektiğini ifade eden seyahat acentaları, kendilerinin ellerinden gelen çalışmayı yürüttüğünü söyledi.

   

  Turizm konusunda eleştirilere devam eden acenta temsilcileri, şunları kaydettiler:

   

  “Güzel Adıyaman’ımız turizmden yeteri oranda istifade edememiş il. Bunun belli başlı birçok nedeni var. İl’imizi, kültürel varlıklarımızı, tarihimizi istenilen düzeyde tanıtmayı başaramadık ve halende başaramıyoruz. Yıllardır bu işi yapıyoruz ama bu en son olan olaylardan dolayı gap turlarının hepsi iptal oldu. Ama biz kendi elimizdeki imkanları kullandık ve çalışmalarımızı bu alanda yürütüyoruz. Nemrut’u başı boş bırakmayalım. Nemrut hep canlı kalsın diye turlar yapıyoruz. Eskiden yabancı turist gelirdi yerli vatandaşlarımız çok fazla gelmezdi. Otobüste birkaç yabancı turist gördüğümüzde bunlar ne geziyor diye soruyorduk. Turist gelmeyince GAP turları başlatıldı. Artık GAP turları da bitince kısa tur yapılmaya başlandı bölgemize kısa turda bitince bizde veka olarak elimizdeki imkanları kullanıyoruz”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz