Şehitlerin Emanetleri Unutulmuyor

0
988

Şehitlerin bizlere emanet olarak bıraktıkları aileler unutulmuyor. Devletin sıcak yüzünü şehit ailelerine hissettiren, il protokolünün eşleri ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik birlikte her fırsatta sık sık şehit aileleriyle bir araya geliyor.

Vatanın bölünmez bütünlüğünü her şeyin üstünde tutarak vatanımız için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin emanetleri yalnız bırakılmıyor. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü şehitlerin emanetleriyle, sorunları ve problemleriyle yakından ilgileniyor. Bu davranış ise şüphesiz şehitlerin geride kalan ailelerini mutlu etmekte.

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, aziz vatanımızın birliği ve bütünlüğü ile milletimizin bölünmez bütünlüğü ve kutsal değerler uğruna can veren kahraman şehitlerin ailelerine yönelik ziyaretlerine devam ediyor.

Yeşim Pekmez, şehit ailelerine gerçekleştirdiği ziyaret programı kapsamında, geçtiğimiz Haziran ayında Bitlis İl Merkezine bağlı Çeltikli Jandarma Karakolu sorumluluk bölgesinde bulunan Aşağıyolak Köyü kırsalında icra edilen operasyon esnasında bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Cevdet Canördek ile 9 Ağustos 2016 tarihinde Adıyaman merkeze bağlı Çamlıca Köyü Bahçe Mezrasında PKK bölücü terör örgütü mensuplarının gerçekleştirdiği silahlı saldırı sonucu evinin önünde şehit edilen Korucubaşı Yusuf Sönmez’in ailesini ziyaret etti.

Şehit ailelerine gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Vali Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez’e İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’un eşi Ünzile Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper’in eşi Kezban Alper ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik eşlik etti.

Gerçekleşen ziyaretlerde şehitlerin anne-baba, kardeş, eş ve çocuklarına yakın ilgi göstererek bir süre sohbet eden Yeşim Pekmez, şehitlerimizin geride bıraktıkları en kıymetli emanetleri olan ailelerini her fırsatta evlerinde ziyaret ederek halini ve hatırını sorup, onların yanında olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Vatanın bölünmez bütünlüğü ve şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları ay yıldızlı bayrağımızın göklerde özgürce dalgalanmasını şehitlerimizin gösterdikleri kahramanlığa borçlu olduklarını kaydeden Vali Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, “Bu cennet vatan uğruna gözlerini kırpmadan kapatan, son nefeslerini veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Mukaddesat uğruna can veren kahramanlarımızı toprağa değil kalbimize gömüyoruz. Şehitlerimizin yakınları devletimizin ve milletimizin en kıymetli emanetleridir” dedi.

Şehit aileleri ise, ziyaretten duyduklarını memnuniyeti dile getirerek, Vali Aykut Pekmez’i